Rīgā notiek pirmā Latvijas un Igaunijas valdību kopīgā sanāksme

0 Komentāru
Rīgā notiek pirmā Latvijas un Igaunijas valdību kopīgā sanāksme
Foto: Evija Trifanova/LETA

Otrdien, 21. augustā, Rīgā tiekas Latvijas un Igaunijas valdības, lai diskutētu par abām kaimiņvalstīm nozīmīgiem jautājumiem. 

Kā informē Valsts kanceleja, šī ir pirmā abu valdību kopīgā sanāksme, kas notiek Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), atzīmējot Latvijas un Igaunijas valstu dibināšanas simtgadi.

Abu valdību kopējās sanāksmes darba sesijās, kuru vadīs Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass, plānots apspriest jautājumus, kas skar Latvijas un Igaunijas reģionālo sadarbību un drošības stiprināšanu reģionā, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) jautājumus – sadarbību reģionālo enerģētikas un transporta infrastruktūras projektu īstenošanā, digitālās savienojamības attīstīšanā, kā arī pārrunāt tematus par izaugsmes un konverģences veicināšanu ES.

Iecerēts arī, ka sanāksmes ietvaros Latvijas un Igaunijas iekšlietu ministri parakstīs abu valdību līgumu par Iedzīvotāju reģistra datu apmaiņu.

Savukārt pēc abu valdību kopējās sanāksmes notiks Grāmatu dāvināšanas ceremonija LNB Tautas grāmatu plauktam, kuras ietvaros Igaunijas valdības pārstāvjiem būs iespēja dāvināt LNB grāmatas.

Svinīgā pasākuma noslēgumā tiks pasniegta Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balva.

Latviju un Igauniju vieno ļoti aktīvs politiskais dialogs, kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā un cieša partnerība ES un NATO ietvaros. Starp abu valstu nozaru ministrijām, pašvaldībām, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām izveidojusies cieša sadarbība dažādās jomās.

0 Komentāru