Reportāža: Kā partijas aizvada vēlēšanu nakti un komentē gaidāmos rezultātus?

3 komentāri
Reportāža: Kā partijas aizvada vēlēšanu nakti un komentē gaidāmos rezultātus?
LNT ZIŅAS

Sestdien plkst. 20 Latvijā noslēgušās 13. Saeimas vēlēšanas, un visi iecirkņi valstī ir slēgti.

Kamēr notiek balsu skaitīšana, tikmēr piedāvājam ielūkoties, kā partijas sagaida vēlēšanu rezultātus.

Iepriekš jau vēstīts, ka atbilstoši socioloģisko aptauju datiem populārākās, kā arī pašreizējā parlamentā ievēlētās partijas 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus sagaidīs Rīgas centrā vai tā tuvumā.

Kā iepriekš vēstīts, aptaujas pie vēlēšanu iecirkņiem jeb tā sauktie ”exit poll” liecina, ka Saeimā iekļuvušas 7 partijas. Kā prognozēts, visvairāk balsu saņēmusi ”Saskaņa”.

Partijas “Saskaņa” izvirzītais ministru prezidenta amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis atzīst, ka ir gandarīts par vēlētāju aptaujas datiem.

Arī “Attīstībai Par” ir gandarīti par pirmajiem rezultātiem.

“Mēs redzam, ka esam izpildījuši solījumu – sociāli liberāla politika būs pārstāvēta Saeimā,” tā norādīja “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas valdes locekle Juta Strīķe, komentējot “exit poll” rezultātus, minēja: “Grūti pateikt, kuras partijas būs Saeimā. Tie rezultāti var mainīties.”

Savukārt “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš LNT Ziņām norādīja: “Gaidām balsis, ko mums ir devusi diaspora. Mēs esam jau teikuši, ka ejam uz uzvaru. Gaidām gala rezultātus, esam izdarījuši maksimumu.”

“Es neapskaužu premjeru, kuram būs jāvada šī nākamā koalīcija. Es domāju, ka sagaidīsim rezultātus. Jauno valdību jāuzņemas vadīt tam politiskajam spēkam – latviskam, politiski centriskam spēkam, kas būs ieguvis lielāko mandātu skaitu” tā LNT Ziņām norādīja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Savukārt Māris Kučinskis (ZZS) norāda: “Tas, ka esošā koalīcija, visticamāk, neiegūs vairākumu, bija prognozējams līdz vēlēšanām.”

Kā, komentējot pirmos secinājumus par vēlēšanām, norāda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (“VL-TB/LNNK”), šogad pirmsvēlēšanu laikā piedzīvotas spraigas debates.

Savukārt “Jaunās Vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš sarunā ar LNT Ziņām vēlreiz uzsver zemo vēlētāju aktivitāti. “Tātad ir jautājums, – kas ir cilvēki, kuri aizgājuši,” pauda Kariņš.

”Nākamais parlaments būs Latvijas mērogos maksimāli nepieredzēti sadrumstalots,” gaidot Saeimas vēlēšanu rezultātus, sarunār ”LNT Ziņām” atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs (”Saskaņa”).

Vienu no šo vēlēšanu intrigām ir sarūpējuši Latvijas Reģionu apvienības vēlētāji. Provizoriskie rezultāti liecina, ka šī partija ir tuvu 5% robežai. “Mūsu loma, – vai mēs pārvaram 5% barjeru vai nē, varētu būt izšķiroša,” tā provizoriskos rezultātus komentē LRA valdes loceklis Edvards Smiltēns.

Latvijas Krievu savienība vēlēšanu rezultātus sagaida partijas birojā Rīgas centrā. Viens no klātesošajiem ir arī Andrejs Mamikins. Viņš LNT Ziņām norādīja: “Ceram, ka pārvarēsim 5% barjeru. Mums nebija mēŗkis atņemt balsis “Saskaņai”, bet parādīt savus principus, kas ir svarīgi mūsu vēlētājiem.”