FOTO: Jaunās Saeimas pirmā sēde

Komentāri
FOTO: Jaunās Saeimas pirmā sēde
(Foto: LETA)

Otrdien, 4. novembrī, 12. Saeima sanākusi uz pirmo sēdi. Uz to ir ieradušies visi simts tautas kalpi.

Sēdi vada 11. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Sēdes sākumā tika atskaņota Latvijas Valsts himna un jaunievēlēto parlamentu uzrunāja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pēc balsu skaitītāju, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ievēlēšanas 12. Saeimas pirmajā sēdē tika pasludināts pārtraukums līdz plkst. 12.00.

Saskaņā ar Centrālās velēšanu komisijas datiem deputātu kandidāti, kas ievēlēti 12. Saeimā, dod svinīgu solījumu:

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Katrs jaunievēlētais deputāts solījumu apliecina ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balso par lēmuma projektu par 12. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu. Līdz šim neoficiāli izskanējušas dažādas versijas par to, ka varētu būt mēģinājums atlikt deputāta Dzintara Zaķa (V) pilnvaru apstiprināšanu, ņemot vērā iespējamās balsu pirkšanas skandālu Latgalē. Savukārt parlamentārietis Jānis Junkurs plāno nolikt deputāta mandātu, līdz ar to viņa vietā parlamentā turpinās darboties Āboltiņa, kura Kurzemes vēlēšanu apgabalā palika pirmā “aiz svītras”.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēl Saeimas Prezidiju – Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru. Visticamāk, par parlamenta priekšsēdētāju tiks ievēlēta Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), par priekšsēdētājas biedriem – Gundars Daudze (ZZS) un Inese Lībiņa-Egnere (V), par sekretāru – Andrejs Klementjevs (SC), bet sekretāra biedru – Gunārs Kūtris (NSL).

Plānots, ka šajā sēdē Ministru kabinets ar paziņojumu informēs par savu pilnvaru nolikšanu. Valdība turpina pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam. Jauno valdību plānots apstiprināt 5. novembrī.

Uz jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi tradicionāli aicināti ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra pirmajā otrdienā, kad arī izbeidzas iepriekšējā parlamenta sasaukuma pilnvaras.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl