Komentāri
Finanšu ministrs uz Saeimu nes nākamā gada budžeta portfeli
Finanšu ministra budžeta portfelis, kurš ar valdības sagatavoto 2013. gada budžeta likumprojektu un to pavadošo likumprojektu paketi tika iesniegts izskatīšanai Saeimā. (Foto: LETA)

Trešdien, 10. decembrī, finanšu ministrs Jānis Reirs no Finanšu ministrijas (FM) uz Saeimu devies, nesot budžeta portfeli.

Portfeļa nešana ir tradīcija, ko ievēro, lai nodotu valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai Saeimā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Reirs ir devītais finanšu ministrs, kurš budžetu Saeimā nogādā īpašajā portfelī. Tradīcija tika aizsākta 1997. gadā un portfelis uz Saeimu tiek nests sešpadsmito reizi.

Par to liecina gravējumi portfelim piestiprinātajā plāksnē. Tajā lasāms, kura finanšu ministra vadībā budžets sagatavots. Taču plāksnē vairs nav vietas, lai nākamgad veiktu jaunu ierakstu, tāpēc portfeli plānots papildināt ar jaunu plāksni līdzās vecajai.

Saeimā ministrs plāno iesniegt 2015. gada budžeta projektu ar 18 pavadošo likumprojektu paketi, kā arī likumprojektu par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015. – 2017. gadam.

Budžeta portfeļa nešana no Finanšu ministrijas uz Saeimu ir tradīcija, kas sākās 1997. gadā. Šogad budžeta portfeļa nešana notiks 16. reizi. Pavisam šajā tradīcijā ir piedalījušies astoņi finanšu ministri, un Jānis Reirs ir devītais.

Arī nākamgad valsts turpinās dzīvot uz parāda

Jau ziņojām, ka jaunā budžeta deficīts ir plānots 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Plānotie ieņēmumi ir 7,25 miljardi eiro, bet izdevumi 7,47 miljardi. Valsts naudas maks nākamgad kļūs biezāks. Ministrijām papildus piešķirti gandrīz 240 miljoni. Par prioritāti atzīta drošības stiprināšana. Tāpēc aizsardzības budžets palielināts par teju 38 miljoniem, bet Iekšlietu ministrijai papildus piešķirts 21 miljons eiro.

Lasi vēl