Komentāri
Finanšu ministrija rosina Latvijā noteikt minimālo sociālā nodokļa apmēru
FOTO: Flickr

Lai daudziem desmitiem tūkstošu šobrīd nodarbināto vecumdienās nebūtu jākļūst par finansiālu apgrūtinājumu saviem bērniem un sabiedrībai, Finanšu ministrija  rosina ieviest Latvijā minimālo sociālo apdrošināšanas iemaksu jeb tā saukto galvas naudu.

Par to, cik lielai tai būtu jābūt un kam – darba devējam vai pašam darbiniekam būtu jānodrošina  sev minimālā pensija karsti debatē Saeimas deputāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To, cik lielu pensiju saņemsim, katrs var aprēķināt pats izmantojot vecuma pabalsta kalkulatoru. Kā liecina VID informācija,  katra ceturtā jeb vairāk nekā 250 tūkstošu nodarbināto sociālais nodoklis ir tik niecīgs, ka vecumdienās nesanāks pat minimālā pensija, kas ir 70 eiro un 43 centi mēnesi.

Lai nodokļu optimizētājiem minimālo labklājības līmeni vecumdienās vai invaliditātes gadījumā, nebūtu jānodrošina tiem, kas godprātīgi maksā visus nodokļus, Finanšu ministrija rosina Latvijā līdzīgi kā Igaunijā noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu slieksni. Tas varētu būt 122 eiro mēnesi.

Priekšlikums ir  revolucionārs, jo kardināli maina Latvija valdošo liberālo pieeju, ko var raksturot ar seno teicienu, ka  katrs ir pats savas laimes kalējs. Tomēr reformējot esošo kārtību, ir skaidrs, ka darba devējam vai  strādājošajam nāksies samazināt ienākumus, lai nosegtu tā saukto galvas nauda.

Galvas naudas atteiktos uz mikrouzņemumos nodarbinātajiem, pašņodarbinātajiem, nepilna laika strādājošiem un citām sociāli mazaisrgātām iedzīvotāju grupām. Pagaidām savu viedokli par ideju, nav noformulējusi Labklājības ministrija, kurai Saeimas budžeta komisija lūgusi sniegt atzinumu.

To vai galvas nauda Latvija ieviesīs, lielā mērā būs atkarīgs  no Labklājības ministrijas viedokļa. Uldis Augulis TV3 ziņām nevarēja pateikt vai priekšlikumu atbalsta.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl