Fakti: ”Nacionālās apvienības” ministri pēdējo gadu laikā demisionējuši teju masveidā

0 Komentāru
Fakti: ”Nacionālās apvienības” ministri pēdējo gadu laikā demisionējuši teju masveidā
Tukšs Ministru kabinets. (Foto: LETA)

Līdz šim koalīcijas partiju ”Vienotība” un ”Nacionālā apvienība” kopā strādāšanu valdībā nevar nodēvēt par labu. Proti, laikā, kad ”Vienotība” bija vadošā varas partija ar Valdi Dombrovski un vēlāk, Laimdotu Straujumu, priekšgalā, bet ”Nacionālā apvienība” strādāja koalīcijā, kašķu ar varas partiju dēļ demisionēja četri ”Nacionālās apvienības” ministri.

Piemēram, 2012. gadā tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš demisionēja pēc konflikta ar toreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Iemesls bija tas, ka atšķīrās abu politiķu viedokļi jautājumā par holokausta laikā zaudēto ebreju kopienas īpašumu kompensāciju.

Savukārt 2013. gadā demisionēja arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Pērnā 16. septembrī tika parakstīta viņas atkāpšanās no amata saistībā Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktora Andreja Žagara atbrīvošanu no amata.

Nākamais tieslietu ministrs Jānis Bordāns demisionēja, jo izcēlās strīds pašas partijas iekšienē par to, ka ministrs paralēli veido pats savu politisko spēku.

Vēlāk, šā gada martā, ”Nacionālās apvienības” pārstāvētais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Ciliniskis demisionēja, jo neatcēla savu dalību gājienā leģionāru piemiņas dienā. Viņa demisiju pieprasīja premjerministre Laimdota Straujuma.

Vēl pēc kāda laika, 2014. gada jūlijā, jau nākamā tieslietu ministre Baiba Broka atkāpās, jo viņai netika piešķirta augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumiem.

Savukārt vēl diviem apvienības ministriem – Gaidim Bērziņam un Romānam Naudiņam – šo pielaižu joprojām nav. Līdz ar to šiem politiķiem nav iespējas piedalīties jautājumu lemšanā, kas saistīti ar svarīgiem valstiskiem notikumiem.

0 Komentāru