“Factum”: Politisko partiju līderis augustā – “Jaunā Vienotība”

1 komentārs
“Factum”: Politisko partiju līderis augustā – “Jaunā Vienotība”
PAULA ČURKSTE, LETA

Augustā lielāko vēlētāju atbalstu iegūtu “Jaunā Vienotība”, par socioloģisko pētījumu aģentūras “Factum” publiskotajiem aptaujas datiem vēsta TV3 Ziņas.

Atbilstoši “Factum” nule publicētajiem datiem ilggadējo aptauju līderi “Saskaņu” apsteigusi premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā “Jaunā Vienotība”. Šis fakts ir būtisks ne vien saistībā ar līdera gāšanu, bet arī faktu, ka daudzi no jaunajiem politiskajiem spēkiem savu kampaņu pirms vēlēšanām balsta tieši uz šā brīža valdības kritiku saistībā ar vakcināciju un citiem ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem.

“Saskaņa” “Factum” aptaujā ierindojusies otrajā vietā, kurai seko “Attīstībai/PAR”. Piecu procentu barjeru “Factum” versijā pārvar Alda Gobzema “Likums un kārtība”.

Šie reitingi atšķiras no “SKDS” datiem, kas tapuši sadarbībā ar “Latvijas Televīziju”.

SKDS datos, kas tapuši sadarbībā ar “Latvijas Televīziju”, līderis ir “Saskaņa”, otro vietu saglabājusi “Zaļo un Zemnieku savienība”, trešā – “Nacionālā apvienība”, bet “Jaunā Vienotība” – tikai ceturtā. Šis politiskais spēks turklāt šai aptaujā piedzīvojis lielāko atbalsta kritumu.

1 komentārs