Ētikas komisijas deputāti nolemj neskatīt iedzīvotāju sūdzības par Gobzemu, lai viņu nereklamētu

2 komentāri
Ētikas komisijas deputāti nolemj neskatīt iedzīvotāju sūdzības par Gobzemu, lai viņu nereklamētu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija samērā bieži ir saņēmusi vēstules un zvanus par Saeimas deputāta Alda Gobzema izteikumiem, taču deputāti šo jautājumu neskatīs, “lai Gobzemu nereklamētu”.

Par to, ka ir saņemti zvani gan par Gobzemu, gan par Saeimas deputāti Lindu Liepiņu, informēja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (NA). Jautājums par Liepiņu esot atkritis, jo deputāte pēc pašas vēlēšanās atstāja parlamentārietes amatu. Par deputāti esot bijusi saņemta sūdzība par “vidējā pirksta žestu”.

Gobzemam iedzīvotāji pārmetuši viņa iniciatīvu par ziedojumu vākšanu maestro Raimondam Paulam, par ko pats Pauls neko nav zinājis un vēlāk arī publiski iebilda, izrietēja no komisijas sēdē paustā.

Kursīte-Pakule norādīja, ka viņai bieži vien ir sajūta, ka, izskatot Gobzema rīcību, šis deputāts tiek reklamēts. Tiem, kuriem patīk šāda uzstāšanās maniere, tāpat balsošot par Gobzemu un “tur nekāda ētika nelīdzēs”, izteicās komisijas vadītāja, kuras skatījumā, Gobzema izteikumi ir pārdomāts veids, kā nepārtraukti sev piesaistīt uzmanību.

Arī deputāts Andris Skride (AP) akcentēja, ka nedrīkst pieļaut, ka Ētikas komisija ar savu rīcību reklāmu kādu deputātu.

Savukārt deputāts Normunds Žunna (JKP) pauda, ka viņam liekas, ka “kāda virzība” būtu vajadzīga, jo “cik ilgi cietīsim” Gobzema uzvedību, kas no Saeimas tribīnes esot īpaši bezkaunīga. Politiķis atgādināja, ka ir sankcijas, kuras iespējams pielietot par atkārtotu attiecīgu uzvedību, gan piekrītot, ka, Gobzemu uzaicinot uz komisijas sēdi, tā, visticamāk, tiks izvērsta par viņa sabiedrisko attiecību jeb PR pasākumu.

Kursīte-Pakule kā piemēru minēja deputātu Artusu Kaimiņu, kuru pašlaik nevar salīdzināt ar to, kāds viņš bija iepriekš. Varbūt arī Gozbems “savā nodabā pieaugs”, pieļāva komisijas vadītāja. Viņa norādīja, – ja kāds no deputātiem uzskata, ka ir jāvērtē Gobzema rīcība, tad var rakstīt iesniegumu komisijai.

Komisijas sēdē šajā jautājumā nekāds lēmums netika pieņemts.

2 komentāri