Ētikas komisija ierosina pārkāpuma lietu saistībā ar Iesalnieka pārpublicēto pret LGBT vērsto ierakstu

5 komentāri
Ētikas komisija ierosina pārkāpuma lietu saistībā ar Iesalnieka pārpublicēto pret LGBT vērsto ierakstu
IEVA ČĪKA, LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien lēma ierosināt Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu saistībā ar deputāta Jāņa Iesalnieka (VL-TB/LNNK) mikroblogošanas vietnē “Twitter” pārpublicēto jeb retvītoto pret ierakstu, kurā esot pausts naids pret LGBT personām Latvijā.

Komisija vienojās kādā no nākamajām sēdēm spriest par to, vai Ētikas kodekss ir pārkāpts, sekojoši lemjot arī par iespējamo sodu.

Komisija šodien skatīja partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) Saeimas frakcijas iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt Iesalnieka rīcību, mikroblogošanas vietnē “Twitter” retvītojot ierakstu, kurā esot pausts naids pret LGBT personām Latvijā.

Iesniegumā komisijai Pavļuts atzīmējis, ka 13. jūlijā viņš “Twitter” novērojis, ka Iesalnieks kopīgojis ierakstu, kuram pievienots attēls ar teksta norādi “No LGBT brīva zona”, kas, politiķa ieskatā, saistīts ar sociālā naida un nesaticības izraisīšanu pret noteiktu sociālu grupu – LGBT personām Latvijā – un “pirmšķietami norāda uz Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem”.

Iesniegumā bija skaidrots, ka konkrētajā gadījumā noziedzīgais nodarījums esot veikts ar fotoattēlu, kurā bijusi stilistiski attēlota emblēma, kas apzīmē no noteiktas sociālās grupas – LGBT personām – brīvu zona, skaidroja politiķis, piebilstot, ka minētais ieraksts tekstuāli līdzinās otrajā pasaules karā izmantotajam apzīmējumam “judenfrei” jeb “brīvs no ebrejiem”, kas tika izmantots kā apzīmējums teritorijām, kur ebreji tika izvesti vai noslepkavoti.

Iesalnieks komisijas sēdē pauda, ka, retvītojot ierakstu, viņš nav paudis tam atbalstu, bet tikai precizējis tā tulkojumu. Viņš arī pauda viedokli, ka ar šādu vēršanos komisijā AP izvērš ideoloģijas cīņas un mēģina apklusināt konservatīvu viedokļu paudējus.

Komisijas sēdē nacionālās apvienības, kā arī Jaunās konservatīvās partijas deputāti balsoja pret lietas ierosināšanu, savukārt Zaļo un zemnieku savienības, kā arī “Jaunās vienotības” politiķi balsojumā nepiedalījās.