“Es nedomāju, ka šis ir apsveikumu brīdis”; Zakatistovs un Jurašs komentē atgriešanos Saeimā

3 komentāri
“Es nedomāju, ka šis ir apsveikumu brīdis”; Zakatistovs un Jurašs komentē atgriešanos Saeimā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64/ DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Pa ilgiem laikiem šodien parlaments atkal varēja darboties pilnā – simt deputātu sastāvā. Satversmes tiesas spiedums pilnvērtīgi darbu parlamentā šodien ļāva atsākt kriminālprocesos iesaistītajiem deputātiem Jurim Jurašam (JKP) un Atim Zakatistovam (KPV LV).

Abu kolēģu atgriešanos pārējie sveica ar aplausiem. Jurašu Jaunās konservatīvās partijas līdere Juta Strīķe sveica arī ar ziediem. Savukārt Zakatistovam viņa partijas biedri neko īpašu sarūpējuši nebija.

“Es nedomāju, ka šis ir apsveikumu brīdis, šis ir lietišķs notikums, kurā es atgriežos darbā, tur nav īsti iemesla vicināt karogus, aicināt cilvēkus uz vīnu, ziediem un saldumiem,” šodien norādīja Atis Zakatistovs.

Jurašs pēc atgriešanās Saeimā savienos deputāta un Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Kur palicis tā dēvētais kartona Jurašs, kas līdz šim zālē viņu simboliski aizvietoja, deputāts neatklāja.

“Kolēģi bija parūpējušies par to, lai neaizmirstu, ka ir tāds deputāts Jurašs, šobrīd viņiem ir iespēja nepastarpināti komunicēt un dzīvajā visus jautājumus risināt,” norādīja deputāts.

Abu parlamentāriešu pilnvaras tika atjaunotas jau decembra beigās, kad stājās spēkā Satversmes tiesas spriedums. Tiesa par neatbilstošu valsts pamatlikumam atzina normu, kas liedza kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties parlamenta darbā.

3 komentāri