EP priekšsēdētājs sola atbalstīt Baltijas valstis robežu stiprināšanā

0 Komentāru
EP priekšsēdētājs sola atbalstīt Baltijas valstis robežu stiprināšanā
REUTERS/SCANPIX

Latvijas un Baltijas valstu robežu drošība ir visas Eiropas Savienības (ES) jautājums, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Amatpersona paziņoja, ka ES ir jāpastiprina palīdzība Baltijas valstīm, kas pašlaik piedzīvo migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas.

Eiropai esot arī jāstrādā pie jaunas migrācijas politikas un jāpalielina Eiropas robežapsardzības aģentūras “Frontex” klātbūtne.

Dāvids Sasoli, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs

“Notikumi, kas notiek pie mūsu robežām, liek mums domāt par mūsu drošību. Arī notikumi Afganistānā apliecina, ka migrācijas plūsma tikai palielināsies, tāpēc nevaram atļauties neveidot kopēju migrācijas politiku. Jādomā par tādu Eiropu, kas rūpēja spar savu drošību un ir drosmīga. Liels satraukums valda par drošību, īpaši uz robežām, bet tās ir ne tikai jūsu, bet visas Eiropas Savienības bažas.”

Parlamenta priekšsēdētājs arī teica, ka, par spīti Krievijas, Baltkrievijas vai Ķīnas apgalvojumiem, ES nevienu neapdraud. Tieši pretēji – Eiropa vienmēr ir bijusi gatava sniegt draudzīgu roku.

Abas puses sarunā, apmainoties viedokļiem par dažādiem ES aktuāliem tematiem, bija vienisprātis, ka ir nepieciešams vairāk kopīgas ES rīcībpolitikas. Piemēram, pandēmijas krīze ir apliecinājusi nepieciešamību pēc kopīgas ES veselības politikas, tāpat nepieciešams kopīgs darbs pie ES globālās tirdzniecības līgumiem ar citām pasaules valstīm, ES likuma varas satura. Runājot par likuma varas izpratnes stiprināšanu ES, Levits norādīja, ka likuma varas principam ir jābūt vienādi ievērotam attiecībā pret visām ES dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.

Levits un Sasoli augstu novērtēja Eiropas nākotnes tēmai veltīto konferenci, kas atspoguļotu Eiropas pilsoņu vēlmes par kopīgas nākotnes tematiem un kam pievēršama pastiprināta dalībvalstu uzmanība.

0 Komentāru