EP kandidātu debates: kā tikt galā ar nelegālo imigrāciju?

Pievienot komentāru

Virzīties uz federālu Eiropu vai saglabāt esošo modeli? Kā tikt galā ar nelegālo imigrāciju? Šie un vēl virkne jautājumu apspriesti LNT Ziņu dienesta rīkotajās debatēs, kurās tiekas to partiju pārstāvji, kas cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas Parlamentā (EP).

13. maija raidījumā uz jautājumiem atbild Jānis Kuzins no ”Jaunās Saskaņas”, Normunds Grostiņš no ”Centra partijas” un Einārs Graudiņš no ”Rīcības partijas”. Pēdējā brīdi dalību priekšvēlēšanu debatēs raidījumā “900 sekundes” atteica Tatjana Ždanoka no Latvijas Krievu savienības (LKS), jo tam neesot laika.

Partijas, kas pirmdien piedalījās debatēs, patlaban nav pārstāvētas parlamentā vai pašvaldībās – tā ir “Jaunā Saskaņa”, “Centra partija”, “Rīcības partija”. 2019. gada vēlēšanās tas ir sapnis par Eiropu.

“Eiropas vēlēšanas ir tādas, kur rezultātu nosaka katra balss. Esam gatavi strādāt jomā, kas mums ir svarīga Latvijas attīstībā,” tā norādīja “Jaunās Saskaņas” EP deputāta kandidāts Jānis Kuzins.

Viens no partijas programmas punktiem gan paredz paļauties uz dotācijām. Kaut ko līdzīgu apdrošināšanai pret bezdarbu.

“Mūsu partija faktiski ir – mērķos un uzdevumos esam sindikālisti jeb arodbiedrību aizstāvji. Tāpēc redzam, ka jābūt ne tikai apdrošināšanai bezdarbniekiem, bet arī tiem, kas piedalās kaut kādās Eiropas Savienības programmās un citos,” pauda Kuzins.

Partijām ir arī viedokļi par jautājumiem, kas ir Eiropas Savienības uzmanības degpunktā. Piemēram nelegālā imigrācija. Piedāvātie risinājumi gan ir drastiski.

“Imigrāciju kontrolē uz robežas. Mēs nelaidīsim iekšā pirms nebūs pierādījuši, ka atbilst nosauktajiem kritērijiem,” tā debatēs skaidroja “Centra partijas” EP deputāta kandidāts Normunds Grostiņš.

Savukārt “Rīcības partijas” EP deputāta kandidāts Einārs Graudiņš pauda: “Visi, kas atrodas Eiropas Savienībā bez legālas iebraukšanas, visi tiek sakrauti vilcienos, autobusos, vienalga – aizgādāti līdz Itālijai, Maltai…”

Globāls temats, kas jau ilgāku laiku Eiropas Savienībā tiek pārspriests, ir iespējama Eiropas federalizācija. Praksē tas nozīmētu atteikties no nacionālām valstīm dibinot vienu. Tas nozīmētu arī kopīgu budžetu, pensijas, kopīgus bruņotos spēkus un tamlīdzīgi.

“”Rīcības partija” ir par vienotas valsts izveidi, kurā ir tikai federālie subjekti, un Latvija tajā skaitā ir pilnīgi vienāda ar to, kas ir vecajās Eiropas valstīs. Algas, budžets pensijas viss pārējais,” norādīja Graudiņš.

Bet Grostiņš pauda: “Latvijai jābūt neatkarīgai valstij. “Centra partija” uzskata, ka Eiropas Savienība jāveido, kā neatkarīga valstu savienība.”

Īpaši debatēs tika pieminēts Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniekiem, kas Baltijā starp visām dalībvalstīm ir mazākais. Līdzīgi kā tas bijis pirms iepriekšējām vēlēšanām, visi debatētāji solīja šo sadalījumu mainīt Latvijai par labu.