Elksniņš: Pašreizējā situācijā labākais risinājums ir ārkārtas domes vēlēšanas Daugavpilī

0 Komentāru

Ceturtdien, 22. novembrī, neplānoti amatu zaudēja arī Latvijas otras lielākās pilsētas Daugavpils mērs Rihards Eigims (Mūsu partija), kurš līdzīgi kā Uldis Sesks ilgstoši baudīja tagad Saeimas vēlēšanās zaudējušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalstu.

Par Eigima atcelšanu balsoja viņa līdzšinējie koalīcijas partneri no “Latgales partijas” un opozīcijā esošā “Saskaņa”.

Lēmumprojektu par Eigima atcelšanu domes sēdē iesniedza Jāņa Lāčplēša vadītās Latgales partijas pārstāvji. To parakstīja arī opozīcijā esošā partija “Saskaņa” un arī Eigima partijas biedre Līvija Jankovska.

Jānis Lāčplēsis
Daugavpils domes deputāts (Latgales partija)

Sen jau bija nobriedusi situācija, ka dome nespēja normāli strādāt, un bija nepieciešamas pārmaiņas. Praktiski pēdējā gada laikā nekādu jaunu investīcijas projektu nebija, un arī tie projekti, kas bija, tika virzīti ļoti lēni vai ar lieliem sadārdzinājumiem.

Latgales partija pirms aptuveni mēneša pameta valdošo koalīciju, kad Eigims no domes Saimnieciskās komisijas vadītāja amata izmeta Lāčplēsi. Par spīti tam, vairākas nedēļas Eigimam izdevās noturēties amatā.

Nākamnedēļ partijas sāks konsultācijas par jauno koalīciju, taču netiek izslēgts arī scenārijs par ārkārtas vēlēšanām.

Andrejs Elksniņš
Daugavpils domes deputāts (“Saskaņa”)

Ja pēdējā pusotra gada laikā ir notikuši jau divi domes apvērsumi, nākamo divu ar pusi gadu laikā varētu būt vēl vismaz kādi trīs, četri. Pie pašreizējā deputātu salikuma un personālijām labākais risinājums pilsētai ir ārkārtas domes vēlēšanas, lai pilsēta varētu iet kādā no partiju piedāvātajiem virzieniem.

Par ārkārtas vēlēšanām Daugavpilī gan varēs runāt tikai tad, ja divu mēnešu laikā partijas nespēs vienoties par jaunu domes priekšsēdētāju. Līdz jaunā mēra apstiprināšanai domes priekšsēdētāja pienākumus pildīs līdzšinējā mēra pirmais vietnieks Igors Prelatovs, kurš pārstāv Eigima partiju.

0 Komentāru