Ekspolitiķis Jurkāns Krievijas medijos kritizē Latviju, apgalvojot, ka dzīve te aizvien pasliktinās

29 komentāri

Sociālajos tīklos vētru sacēla ekspolitiķa Jāņa Jurkāna izteikumi Krievijas masu medijos. Viņš paziņojis, ka Latvijā ir lielāka tirgus vērtība ir krievu, nevis latviešu valodai.

Viņa teikto ar entuziasmu pārpublicējuši prokrieviskie mediji, kas šos izteikumus pārveidojuši ar domu, ka bez latviešu valodas Latvijā var iztikt. Tiesa gan, arī iepriekš Jurkāns intervijās izcēlies, tostarp paziņojot, ka Krima ir Krievijas sastāvdaļa.

Krievu valodas vērtību Latvijas darba tirgū bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns uzsvēra intervijā radio “Baltkom”, runājot par krievu skolu latviskošanas un izglītības jautājumiem.

“Tā droši vien ir ļoti bīstama doma, ko es pateikšu, bet latviešu valodai nav tirgus vērtības. Paskatīsimies darba sludinājumus — krievu, angļu, vācu. Bez latviešu valodas, izņemot dažas nozares, var iztikt. Negribu apvainot latviešu valodu un gribu, lai visi runātu un saņemtu labu izglītību latviski, taču krievu valodas tirgus vērtība ir lielāka nekā latviešu valodai,” sacīja Jurkāns.

Pie saviem vārdiem Jurkāns paliek arī intervijā TV3 Ziņām.

Vienlaikus Jurkāns skarbus vārdus velta Latvijas sasniegtajam. To, cik Latvija  korumpēta un nabadzīga, viņš klāstījis arī Krievijas presei. Jurkāns neuzskata, ka ar šādiem izteikumiem nodarītu kaitējumu valsts tēlam.

29 komentāri