Eksperts: DP vadītāja aiziešana rada nepatīkamu iespaidu par Latvijas politisko virtuvi

1 komentārs
Eksperts:  DP vadītāja aiziešana rada nepatīkamu iespaidu par Latvijas politisko virtuvi
()

Ilggadējā Drošības policijas priekšnieka Jāņa Reinika nomaiņa īsi pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē mūsu valsti nenostādīs neērtā situācijā, šodien uzsvēra Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

”Es neesmu neko tādu dzirdējusi, es divas dienas biju Briselē tagad. Es tikos ar visiem Eiropas Savienības vadītājiem, komisāriem, Barrozu un van Rompeja kungu, bija divpusēja tikšanās ar van Rompeja kungu. Nebija, nebija pilnīgi nekādu mājienu par to,” tā Laimdota Straujuma.

Reiniks par savu aiziešanu no amata un došanos izdienas pensijā paziņoja vakar vakarā. Par galveno iemeslu Drošības policijas priekšnieks minēja veselības stāvokli, to plašāk nekomentējot. Valdības vadītāja arī norādīja, ka viņai Reinika lēmums bijis zināms jau vairākus mēnešus, Straujuma kategoriski noliedza minējumus, ka tas būtu saistīts ar balsu pirkšanas skandālu vēlēšanās vai kompromisiem valdības veidošanas sarunās. Pretējās domās ir eksperti.

LU asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra
Mazliet dīvains, lai neteiktu vairāk ir tas brīdis, kad viņš ir nolēmis, pēkšņi atklājis, ka viņam pienākas izdienas pensija un ka viņš varētu atstāt amatu. Nemaz nerunājot par to, ka, protams, tas rada zināmas bažas vai aizdomas arī no mūsu partneru puses Eiropas Savienībā.

Ojārs Skudra norāda, ka notikušais rada nepatīkamu iespaidu par Latvijas politisko virtuvi. Jauno Drošības policijas vadītāja kandidatūru iekšlietu ministrs sola nosaukt pirmdien un jau nākamajā nedēļā viņš varētu tikt apstiprināts valdībā.

1 komentārs