Eksperti svarīgo Vējoņa runu ANO vērtē kā labu

Komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pirmo reizi uzstājoties ANO Ģenerālajā asamblejā, skāra vairākus jautājumus, kas cieši saistīti ar Latvijas nacionālajām interesēm, tā komentē Austrumeiropas politikas centra pētnieks Māris Cepurītis.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmo reizi uzstājies ar vienu no svarīgākajām prezidenta diplomātiskajām runām – vakar, 30. septembrī, viņš uzrunājis ANO Ģenerālo asambleju Ņujorkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidents netaupīja kritiskus vārdus un pārmeta ANO Drošības padomei, ka vairākos svarīgos jautājumos tā nav spējusi aktīvi rīkoties, piemēram, reaģēt uz Krievijas agresiju Ukrainā.

Politikas pētnieki uzskata, – prezidenta uzstāšanās ANO atbildusi valsts interesēm un arī starptautiskajām aktualitātēm, un kopumā vērtējama kā laba.

Raimonds Vējonis, izvilkums no runas ANO:

Nesenā pagātnē vairākos svarīgos gadījumos Drošības padome nespēja demonstrēt laicīgu un izlēmīgu rīcību. Tam bija graujošas sekas. Drošības padomei tika bloķētas pilnvaras apturēt Krievijas agresiju pret Ukrainu, un lidojuma MH17 upuriem tika atņemta iespēja meklēt taisnīgumu starptautiskajā tribunālā, kas varētu noskaidrot patiesību par to, kas notrieca šo civilo lidmašīnu.

Skaties foto:

Ko par runu saka eksperti?

Austrumeiropas politikas centra pētnieks Māris Cepurītis:

Bija virkne jautājumu, kas cieši saistīti ar Latvijas nacionālajām interesēm. Galvenokārt tie bija saistīti ar ANO Drošības padomi. Proti, tika pausts Vējoņa atbalsts ANO Drošības padomes reformai – gan attiecībā uz veto tiesību izmantošanu. Par to, ka piecām lielajām valstīm censties ierobežot veto tiesības gadījumos, ja ir runa par masveida vardarbību vai vēršanos pret civiliedzīvotājiem – tātad humānajos jautājumos.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl