Komentāri

Ikviens politiskais spēks varētu apskaust Saskaņu, jo tās reitingi ilgstoši saglabājas nemainīgi augsti. Tomēr tie neatspoguļojās 12.Saeimas vēlēšanu rezultātā. Eksperti spriež, ka Saskaņai vēl ilgi nāksies samierināties ar opozīcijas krēsliem.

Mūžīgie valdības opozicionāri Saskaņa partiju reitingos tradicionāli ieņem pirmo vai sliktākajā gadījumā otro vietu. Novembrī Saskaņas reitings sasniedzis pat 24 procentus, liecina jaunākā pētījuma centra SKDS aptauja. Tomēr šī nemainīgā popularitāte maz ko līdz vēlēšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Politologs Filips Rajevskis norāda, ka tas pierādījies arī nesen notikušo Saeimas vēlēšanu rezultātos.

Foto: LETA

Foto: LETA

SIA Mediju tilts līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis:
Šie septiņi mandāti, kas ir gājuši mazumā, parāda, ka ir iezīmējušās zināmas plaisas, kas var kaut kādā ilgtermiņā radīt iespēju kaut kādiem konkurentiem parādīties.

Iemesls tam varētu būt neskaidrā sociāldemokrātiskā pozicionēšanās, saka eksperts. Arī sociologs Aigars Freimanis piekrīt, ka īstermiņā pāreja no etniskā Saskaņas centra uz sociāldemokrātisko Saskaņu politiskajam spēkam bijusi neveiksme.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Faktu direktors, sociologs Aigars Freimanis:
Ir sajūta, ka vēlētājs, viņu vēlētājs ir pirmo reizi sācis irt, bet tā īsti aiziet viņam nav kur. Nu varbūt kaut kas aizgāja pie Ingunas Sudrabas, kur pietiekami daudz spekulācijas ir bijis, kaut kas aizgāja uz to pašu Latvijas Krievu savienību.

Plašas alternatīvas Saskaņas kodola vēlētājam – krievvalodīgajam pilsonim – nav. Teorētiski tādas ir latviskajai vēlētāju daļai, tādēļ partijai nākas manevrēt – te stingri uzrunāt tradicionālo vēlētāju valodu referendumā, te neskaidri izteikties par notiekošo Ukrainā.

LU asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra:
It īpaši Saskaņas līderi nu viņi ir nodarbojušies vienīgi un tikai ar taktiskām darbībām, cenšoties par katru cenu saglabāt savu elektorātu. Atbalstīja referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu, faktiski atbalstīja Krimas aneksiju, un tikai formāli paziņojot, ka viņi to neatbalsta.

Latvieši par Saskaņu biežāk balso pašvaldību, retāk – Saeimas vēlēšanās. Iemesls ir dažādie saimnieciskie labumi, kaut vai bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā. Pagaidām vienīgā reize, kad toreiz vēl Saskaņas centram bija parādījusies cerība nokļūt valdībā, bija pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām pirms 3 gadiem.

Taču tagad šādas iespējas Saskaņai kļūst aizvien mazākas. Latvijas Faktu direktors, sociologs Aigars Freimanis norāda:  ”Šobrīd viņi ir krietni tālāk no nokļūšanas valdošajā koalīcijā salīdzinot pirms iepriekšējām ārkārtējās Saeimas vēlēšanām, kad viņiem bija liela frakcija, kad bija šī neuzmanīgā frāze no Valda Zatlera puses.”

Savukārt, politologs, SIA Mediju tilts līdzīpašnieks Filips Rajevskis uzskata: ”Tā tradīcija ir diezgan bēdīga. Visi, kas satuvinās un, kas ir pirmie, kas tā kā sniedz viņiem to roku, tiem visiem tas politiski diezgan slikti beidzās.”

LU asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra:
Ja atrastos koalīcijas partneri, kuri gatavi tādai politikai, protams, tad arī nākotnē kaut kad, bet ne 2015.gadā.

Lai noturētu augsto reitingu un tam līdzi tiktu arī vēlēšanu rezultāti, Saskaņai jāuztur vēlētāju uzmanība, saka eksperti. Tam vajadzīgas jaunas sejas un līderi, taču tādus eksperti  pagaidām neredz.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl