Eksperti Levitam prognozē samērā drošu ievēlēšanu prezidenta amatā

16 komentāri
Eksperti Levitam prognozē samērā drošu ievēlēšanu prezidenta amatā
IEVA LŪKA, LETA

Eiropas Savienības Tiesas (EST) tiesneša Egila Levita izredzes ieņemt Valsts prezidenta amatu nu jau patiešām ir ļoti augstas, tā lēš arī Latvijas politikas vērotāji, kuri uzskata, – diez vai vairs iespējami kādi jauni pavērsieni, kas varētu liegt Levitam augsto amatu ieņemt.

Kamēr pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav atklājis, vai vispār gatavojas kandidēt uz otro termiņu, valdošā koalīcija pirmdien paziņoja, ka tai būs viens kandidāts augstajam amatam – pieredzējušais jurists Egilis Levits.

“KPV LV” frakcijā, kuras pārstāvji sākotnēji runāja par vēlamu konkurenci gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, gan būšot tā sauktais brīvais balsojums, tomēr pagaidām izskatās, ka Levits var rēķināties ar vismaz 55 balsīm.

“Skaidrs, ka kaut kādi alternatīvi kandidāti būs, bet, ja koalīciju atbalstošajā “KPV LV” daļā nav nekādu pārsteigumu, var Levitu apsveikt,” norāda politikas komentētājs Māris Zanders.

Viņš ir pārliecināts, ka gadījumā, ja kādam no partneriem ir vēlme “paspēlēt kolēģiem uz nerviem”, ir labāki veidi par Valsts prezidenta vēlēšanām.

“Ja mēs paskatāmies Kariņa valdības rīcības plānu, daudziem koalīcijā varētu būt teorētiski iemesli dauzīt dūres pa galvu un teikt, ka “mēs šādi nebijām sarunājuši”,” pauda Zanders.

Politikas eksperti uzskata, ka vājas izredzes sašūpot Levita kandidatūru ir arī iespējamajām izmaiņām “KPV LV” frakcijā atsevišķu kriminālprocesu iespaidā vai Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņai, kas ierasti ir mazāk skarba nekā nacionālajās vēlēšanās.

“Pie šāda izklājuma gan tās četras balsis viņi sagrabinās. Vienmēr būs “KPV” politiķi un Saeimas deputāti, kuri uzskatīs, ka ir pareizi būt koalīcijā,” norāda politologs Filips Rajevskis.

Levits pats ir apstiprinājis, ka gatavs kandidēt. Ņemot vērā, ka Levits otrdien ir Latvijā, TV3 Ziņas viņu uzrunāja komentāram, taču iespējamais nākamais prezidents atteica.
16 komentāri