Ekskluzīva mini-intervija ar prezidentu Vējoni! Par kādu neparastu vietu Latvijā un viņa popularitātes iemesliem

1 komentārs
Ekskluzīva mini-intervija ar prezidentu Vējoni! Par kādu neparastu vietu Latvijā un viņa popularitātes iemesliem
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Latvijas Valsts prezidents mini-intervijā portālam Skaties.lv pauda savu viedokli par to, kādēļ viņš ir viens no tautā mīlētākajiem politiķiem, kā arī stāstīja par savu darba specifiku, kas likusi apceļot teju visu Latviju.

Telekanālam TV3 dāvinot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ekskluzīvu fotoalbumu, kurā attēlus iesūtījuši aptuveni 600 Latvijas iedzīvotāji, portālam Skaties.lv izdevās notvert Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nelielai mini-intervijai.

Esat ievēlēts prezidenta amatā jūnija sākumā. Sabiedrības domas aptaujās, kā arī sociālajos tīkos atklājas, ka esat viens no mīlētākajiem politiķiem un arī – Valsts prezidentiem. Kā pats vērtējat – kas ir jūsu popularitātes pamatā?

Tas būtu jājautā sabiedrībai, kas ir tie patiesi iemesli, bet es pieļauju, ka tā varētu būt vienkāršība.

Fotoalbumā iesūtīti attēli no dažādiem Latvijas nostūriem. Būdams politiķis noteikti esat apmeklējis daudz un dažādas Latvijas vietas. Kurā Latvijas pilsētā vai ciematā vēl neesat bijis un kuru noteikti vēlētos apmeklēt un kādēļ?

Darba specifika iepriekš bijusi tāda, ka man jau kā ministram ir bijusi iespēja apbraukāt visu Latviju. Un tagad tiešām Latvijā ir ļoti maz vietu, kur es neesmu bijis. Viena tāda vieta ir Seda. Droši vien, ka kādreiz uz turieni būs jāaizbrauc. Tā ir īpatnēja vieta, kur pamatā dzīvo cilvēki, kas runā krievu valodā. Tā, manuprāt, zināmā mērā ir interesanta vieta Latvijā, kas parāda, cik daudzveidīgi mēs esam. Latvijā dzīvo daudzu tautību cilvēki, un mēs spējam sadzīvot kopā bez jebkādām problēmām.

Tuvojas jaunais mācību gads! Iedvesmojiet Latvijas skolēnus – kādēļ ir svarīgi mācīties?

Mācoties skolā, mēs ne vienmēr novērtējam to, kādas zināšanas mums dod skolotāji. Taču, kļūstot nopietnāki un pieņemoties gudrībā, piemēram, jau augstskolā, mēs sākam novērtēt, cik svarīgas ir tās zināšanās, ko skolotāji mums iedevuši sākumā. Vai tā būtu ķīmija, bioloģija, matemātika vai jebkurš cits priekšmets. Skolēniem es patiesībā gribētu novēlēt – mīliet savu skolotāju, jo tas, ko viņš dara skolēnu labā, ir skolēniem pašiem vajadzīgs. Novērtējiet to, mācieties, jo visas zināšanas, ko mēs iegūstam skolā, agrāk vai vēlāk ir jāpiemēro dzīvē. Tas, manuprāt, ir svarīgākais. Mums ir jābūt gudriem, radošiem, iniciatīvas bagātiem, gataviem pieņemt lēmumus. Kā es jau minēju skolotāju kopsapulcē, patiesībā jauniešiem ir jābūt arī ar uzņēmēja garu, jo mums jāprot veidot uzņēmumus, jārada darbavietas. Tā kā – mācāmies, lai mums būtu cilvēki, kas ir gatavi uzņemties atbildību!

Latvijā patlaban jārisina daudz problēmjautājumu – gan bēgļu jautājums, gan budžeta pieņemšana, gan aizsardzība un drošība, taču nevaram aizmirst arī to, ar ko jau tagad ir vērts lepoties. Ar ko jūs lepojaties Latvijā?

Es lepojos ar Latviju, jo Latvija ir mūsu neatkārtojamā daba, tie ir mūsu cilvēki ar sasniegumiem dažādās jomās – sportā, kultūrā, operā, baletā, teātri, zinātnē! Kopumā es lepojos, protams, ar katru skolēnu, jo viņi ir mūsu jaunā paaudze, uz kuru mums ir jāpaļaujas un kuri spēs turpināt to darbu, ko darām mēs, – sargāt mūsu valsti. Es lepojos ar visu Latviju!

Skaties foto – prezidents saņem Brīvības svētku albumu!