Komentāri
Edgars Rinkēvičs ar Ukrainas ārlietu ministru pārrunā Minskas vienošanos izpildi
LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 19. martā, apmeklējot starptautisku augsta līmeņa semināru Briseles forums, tikās ar Ukrainas ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klimkin).

Abas amatpersonas pārrunāja situāciju Ukrainas austrumos un Minskas vienošanos izpildi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kļimkins informēja Latvijas kolēģi par drošības situācijas pasliktināšanos – pieaugošo apšaudu un sadursmju skaitu uz robežas ar separātistu kontrolētām teritorijām. Rinkēvičs tikmēr uzsvēra, – Latvija arī turpmāk konsekventi iestāsies par to, lai visas puses nodrošina Minskas vienošanos izpildi.

Ministri bija vienisprātis par katastrofālo situāciju ar cilvēktiesību, īpaši, nacionālo minoritāšu tiesību ievērošanu Krievijas okupētajā Krimas pussalā.

Rinkēvičs norādīja, ka Latvija turpinās vērst ANO, Eiropas Padomes, EDSO un citu starptautisko organizāciju uzmanību uz cilvēktiesību pārkāpumu faktiem no Krievijas puses. Tāpat Latvija turpinās Krimas okupācijas neatzīšanas politiku un turpinās īstenot starptautiski noteiktās sankcijas Krievijai šajā sakarā.

Tāpat Rinkēvičs aicināja Ukrainu īstenot nepieciešamās reformas visās jomās, tai skaitā, cīņā pret korupciju. Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu bezvīzu režīma ieviešanai starp ES un Ukrainu, kad tiks izpildītas nepieciešamās tehniskās prasības.

Ministri pārrunāja Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības un ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas. Latvijas ārlietu ministrs ielūdza P. Kļimkinu apmeklēt Latviju vizītē.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī Eiropai un starptautiskai sabiedrībai aktuāli jautājumi – migrācijas krīze, Sīrijas konflikta noregulējums, attiecības ar Krieviju.

Briseles forums šogad notiek no 18. līdz 20. martam. Edgars Rinkēvičs uzstājas foruma diskusijās, kas veltītas Ukrainai, kā arī Eiropas spējām pārvarēt pašreizējās krīzes situācijas. Foruma ietvaros tiek pārrunāti globālās drošības izaicinājumi, transatlantiskās telpas ekonomiskā izaugsme, sadarbība ar Ķīnu, Sīrijas konflikta noregulējums, attiecības ar Ukrainu un Krieviju, migrācijas problemātika Eiropā un daudz citi aktuāli jautājumi.

Briseles forums ir ikgadēja augsta līmeņa konference, ko organizē ASV Vācijas Māršala fonds. Tajā piedalās Eiropas, ASV, Āzijas reģiona valstu valdību, parlamentu, akadēmisko aprindu un mediju pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl