Dzintars: Valdībā nav iezīmējusies divu nometņu veidošanās

1 komentārs

Apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saprašanās memorands, kas paredz valsts fiskālās politikas un disciplīnas pārskatīšanu, nav vērsts pret kādu un neiezīmē divu nometņu veidošanos valdībā, tā TV3 raidījumam “900 sekundes” izteicās VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars.

Līdz ar to Dzintars noliedza, ka memorands būtu vērsts pret valdības vadītāju Krišjāni Kariņu (JV) un viņa partijas biedru, finanšu ministru Jāni Reiru (JV). Abām partijām esot bijis būtiski akcentēt, ka izeja no krīzes nebūs jostu savilkšana.

Lasi vēl – Koalīcijas konservatīvais spārns aicina valdību tērēt vairāk Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Kopumā Dzintars gan uzskata, ka tas nav slikti, ja pastāv dažādi viedokļi un līdz ar to arī ir zināmi strīdi, tomēr viņš domā, ka valdībā nav izveidojušās divas pretnostatītas nometnes.

Taujāts, vai tagad VL-TB/LNNK un JKP būs arī bloks Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, Dzintars uzsvēra, ka VL-TB/LNNK nemēģinās ranžēt politiskos sabiedrotos tuvos un mazāk tuvos, lai arī viņš piekrita, ka abu minēto partiju programmas varētu būt ideoloģiski tuvas.

Dzintars deva mājienus, ka koalīcijas iekšienē asi pārrunāts jautājums par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) atbildību par tiesībsargājošo iestāžu darbu 9. maijā, taču asumi neesot iznesti ārpus koalīcijas, jo vēlēšanu rezultāti “ir tādi, kādi ir”, nedodot plašas iespējas veidot dažādas valdošās koalīcijas.

Runājot par administratīvi teritoriālo reformu, Dzintars izteicās, ka tā ir reforma, par kuru pat vienai partijai iekšēji ir grūti panākt vienprātību. “Tas ir liels līdzsvarošanas darbs,” vērtēja deputāts. Viņš neuzskata, ka krīzes apstākļos būtu pasliktinājusies darba kvalitāte ar reformu.

Savukārt attiecībā uz valsts valodas lietojumu izglītības iestādēs VL-TB/LNNK esot apņēmusies no Izglītības un zinātnes ministrijas prasīt skaidru plānu pārejai uz izglītību tikai valsts valodā visos izglītības līmeņos.

1 komentārs