Dzintars: Rīdziniekiem vēlēšanās jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīgu

9 komentāri
Dzintars: Rīdziniekiem vēlēšanās jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīgu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Augusta beigās gaidāmajās vēlēšanās rīdziniekiem būs jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīgu, šodien, prezentējot apvienības “Visu Latvijai” -“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kopīgo sarakstu un vēlēšanu programmu, pauda nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Dzintars akcentēja, ka šīs būs unikālas vēlēšanas – tās notiks unikālā laikā, jo Rīgas domes vēlēšanas nekad nav īstenotas augustā, kā arī ir Covid-19 laiks ar mainīgu riska pakāpi.

“Šie ir apstākļi, kuros neviena partija nevar justies droši. Ja kāds apgalvo pretēji, viņi melo,” pauda politiķis.

Viņš akcentēja, ka šajos apstākļos ir nepieciešams sadarboties, un, ja partijas nespēj sadarboties pat priekšvēlēšanu procesā, tad kā var sadarboties, kad ir gūta iedzīvotāju uzticēta atbildība.

“Diemžēl no latviešu partijām šī jēdziena plašākā nozīmē tikai divi saraksti sekoja šim pašsaprotamajam principam – partiju apvienība “Attīstībai/Par!” startēs kopā ar “Progresīvajiem”, VL/TB/LNNK apvienojās ar LRA. Uz Rīgas atslēgām pretendēs trīs nopietni bloki – austrumu jeb Padomju savienības bloks, liberāļu bloks un nacionāli konservatīvais bloks, ko veido LRA un nacionālā apvienība,” skaidroja Dzintars.

Viņš pauda, ka vēlētājiem būs jāizvēlas starp šīm krasi atšķirīgajām izvēlēm. Uzsverot, ka darbs pašvaldībā ietver arī ideoloģiskus jautājumus, Dzintars sacīja, ka ievēlētie spēki attiecīgi arī definēs to, kāda būs Rīga.

“Ja AP/P vadīs Rīgu, tad tā būs varavīksnes un praida Rīga. Ja Maskavas-Austrumu bloks vadīs Rīgu, tad tā būs 9.maija Rīga. Bet, ja Rīgu vadīs VL-TB/LNNK, tad tā būs 18.novembra Rīga,” teica politiķis.

Atbildot uz jautājumu, kādus blokus Dzintars piedēvētu partiju apvienībai “Jaunā vienotība” un Jaunajai konservatīvajai partijai, kas arī startēs pašvaldības vēlēšanās, Dzintars visai skeptiski izteicās par šo politisko spēku iespēju iekļūt domē. “Viņiem sākumā jātiek domē,” teica Dzintars, uzsverot, ka viņš redz, ka galvenā cīņa par vietu domē būs starp iepriekš minētajiem blokiem.

Dzintars norādīja, ka, ja Rīgas domē tiks ievēlēti visi trīs minētie bloki, tad partijas gatavas sadarboties ar visām partijām, jo “pāri visam ir cilvēcīgas attiecības”. Tomēr politiķis arī atzina, ka ar “Saskaņu” viņi būtu gatavi tikai sadarboties, nevis iet kopā koalīcijā. Koalīcija varētu tikt veidota ar liberālo bloku, par ko liecina arī darbs parlamentā, kur partijas ir spējīgas rast kompromisus, neskatoties uz atšķirīgajām ideoloģiskajām vērtībām.

Kā ziņots, tiekot ievēlētiem Rīgas domē, VL-TB/LNNK un LRA politiķi sola strādāt pie Lielrīgas politikas izstrādes. Partiju saraksta līderis būs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK).

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta pēdējā svētdienā.