1 komentārs
Dzanuškāns nolēmis atmaksāt no Rīgas domes saņemtos 35 tūkstošus par apšaubāmo pētījumu
Foto: LETA

”Lai novērstu jebkādas spekulācijas par ētikas normu pārkāpumiem, Dzanuškāns [Nila Ušakova padomnieks Jānis Dzanuškāns – red.] pieņēmis lēmumu atmaksāt par pētījumu saņemtos 35 tūkstošus eiro,” savā Twitter kontā informē Rīgas domes mērs N. Ušakovs.

Jau ziņojām, ka Rīgas domes jaunā ”rokasgrāmata”, kas izmaksājusi 35 tūkstošus eiro nodokļu maksātāju naudas, izrādījusies ”slinka studenta vienas nakts darbs”. Pētījumu par apjomīgo summu veicis N. Ušakova padomnieka Jāņa Dzanuškāna advokātu birojs Dzanuškāns & Partneri.

N. Ušakovs paziņojis, ka summa tiks atmaksāta un ka pētījums izrunāts ar J. Dzanuškānu.

“Departaments arī turpmāk varēs izmantot šo pētījumu darba vajadzībām, kam tas ticis pasūtīts,” norādījis Rīgas mērs.

Dzanuškāns un Partneri biroja paziņojums presei:

Izprotot politiskā pasūtījuma ietekmi uz Latvijas sabiedrību un novēršot jebkādas spekulācijas par interešu konfliktu vai citiem profesionāliem un ētiskiem apsvērumiem, advokātu birojs Dzanuškāns un Partneri Rīgas domes pasūtīto juridisko pētījumu ”Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde – īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi” dāvinās Rīgas domei bez atlīdzības, kā arī atbalstīs sabiedrību par atklātību Delna, stiprinot tās kapacitāti.

Tikmēr sabiedrība neviennozīmīgi vērtē šo lēmumu. Daži slavē N. Ušakova godaprātu, kamēr citi uzskata, ka tas liek uzdot vēl vairāk jautājumu par to, cik korekti notiek Rīgas domes pasūtījumi.

Skandalozais pētījums

”Drīzāk internetā atrodamās informācijas sakopojums, nevis pētījums – tā, analizējot saturu, īsi var raksturot Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieka Jāņa Dzanuškāna advokātu biroja Dzanuškāns & partneri pētījumu ”Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde – īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi”,” iepriekš ziņoja laikraksts Diena.

Pētījumā reti atrodami pašu autoru domugraudi, un tā vietā lieli teksta gabali esot pārkopēti no citiem internetā pieejamiem avotiem. Savukārt secinājumu un ieteikumu daļai nav atvēlēta pat pilna lappuse.

Laikraksts secinājis, ka students ar šāda pētījuma iesniegšanu ”netiktu cauri”, atzīst Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes prodekāne Annija Kārkliņa.

”Šāds darbs drīzāk būtu saucams par kompilāciju un recenzentiem neatstātu labu iespaidu,” pauž prodekāne.

TOP komentāri

  • zvaigžņu vilks
    0 0 0

    zvaigžņu vilks

    krāpšana sevišķi lielos apmēros vai tad tiek attaisnota , ja atlīdzina zaudējumus? :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl