Dūklavs gribētu premjeru no ZZS

0 Komentāru
Dūklavs gribētu premjeru no ZZS
()

Zaļajiem zemniekiem nākamajā Saeimā 21vieta. Tas ir vēl nebijis rekords un gandrīz tikpat daudz, cik labējā flanga uzvarētājai Vienotībai. Ar tādiem rezultātiem būtu iespēja beidzot izvirzīt savu prejerministra kandidātu, par kuru pāris nedēļas pirms vēlēšanām kļuva Aivars Lembergs. Tomēr ZZS to nav gatava darīt. Lembergs bijis vajadzīgs tikai, lai citu partiju līderiem blakus nostādītu atraktīvu un spilgtu oratoru, kas partijai vairotu vēl neizlēmušo vēlētāju balsis.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir tik iepriecinoši, ka jāvirza premjers neatkarīgi no tā, vai zaļajiem zemniekiem būs mazāk balsis par Vienotību vai nē.

Foto: LETANekā personīga:  Kā jums šķiet, ZZS būtu tagad jāvirza savs premjera amata kandidāts?
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Es domāju, ka noteikti jāvirza savs premjera kandidāts, kāpēc gan nē? Un es domāju, ka salīdzinot, kā iepriekšējā brīdī šīnī valdībā teiksim es atceros tās peripētijas, kā Straujumas kundze tika izvirzīta par premjera kandidāti, nu nu tā pavisam vienkārši tas notikās, ja es pareizi atceros.
N.P. Vajag sarežģīti?
J.D.: Nē, nu vajag ne sarežģīti, bet vajag tomēr, manuprāt, vajag kaut kādam konkursiņam būt. No kaut kādiem trīs četriem izraudzīties to stiprāko.

Dominējošais viedoklis ZZS spicē tomer Dūklava dūšīgo apņēmību neatbalsta. Ja Vienotībai vairāk balsu, tad lai arī vada valdību kā iepriekš. Nav arī iebildumu pret līdzšinējo premjeri.

Foto: LETALabklājības ministrs Uldis Augulis:
Šobrīd vismaz izskatās, ka tā ir Vienotība un man liekas, ka mēs varētu turpināt strādāt arī esošajā koalīcijā un man personīgi nav nekā pret arī pret esošo premjeri.  Protams, ka gribās turpināt tos iesāktos darbus, kas ir, bet nu politikā notiekas visādi, kaut gan es esmu apsolījis vairākās auditorijās, ka es palikšu kā labklājības ministrs.

 

Foto: LETAAizsardzības ministrs Raimonds Vējonis
Nu es būtu katrā ziņā gatavs turpināt būt aizsardzības ministrs, jo ir daudz izdarīts, ir pieņemti daudzi svarīgi lēmumi, bet vēl ļoti daudzi lēmumi ir jāpieņem un ir arī būtiski tos lēmumus realizēt dzīvē.

 

Foto: LETALiepājas partijas biedrs, advokāts Mareks Segliņš: Nē, es domāju, ka vēlētāji izdrījuši savu izvēli, izvēle ir par labu vienotībai un Vienotībai ir jāvirza savs premjera kandidāts. Un es domāju, ka tas būtu tikai loģiski un pareizi.
Nekā Personīga: Pats gribētu pretendēt uz kādu vadošu amatu?
M. S.: Par ātru par to runāt.

 

Zaļie zemnieki kā pašu par sevi saprotamu uzskata to, ka Aivars Lembergs vairs netiks minēts kā valdības vadītāja pretendents. Viņš esot bijis tikai izkārtne, lai par ZZS nobalsotu vairāk cilvēku. Lēmums, kas pieņemts pretēji visu iepriekšējo partijas līderu solījumiem Lembergu vairs nevirzīt, tapis pēc tam, kad sācis slidēt ZZS reitings.

 

Nekā personīga: Bijāt trīs premjera kandidāti – Vējonis, Augulis, Dūklavs. Kādēļ ir ceturtais – Lembergs?
Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis: Nu tas ir ZZS valdes lēmums, kurā es nepiedalījos.
N.P.: Sajūsmā nebijāt?
R.V.: Nē, nu mans viedoklis nav mainījies. Bet tagad tam vairs nav nozīmes, jo pēc privizoriskiem datiem skatoties uzvarētāja ir Vienotība, tā kā Vienotībai jāveido valdība.

 

Vecajai Vienotības, nacionāļu un ZZS koalīcijai jaunajā SAeimā būs 61 balss, tomēr tas nav konstitucionālais vairākums. Lai tādu izveidotu, būs jāsadarbojas vai nu ar Reģionu apvienību vai Sudrabas partiju. Zaļajiem tuvāka būtu partija, kurā ar Mārtiņš Bondars un Artuss Kaimiņš. Reģionu partija sajūsmā par gaidāmo sadarbību ar ZZS nav. Tās līderis Mārtiņš Bondars zaļzemniekus sauc par parketa zemniekiem.

 

Foto: LETAReģionu apvienīvas Rīgas saraksta līderis Mārtiņš Bondars: 
Es gribētu teikt, ka viņi tādi parketa zemnieki ir. Viņi redz Latviju 9 pilsētas un 21 novads, atstājot novārtā 89 novadus, 630 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri nevarēs saņemt investīciju resursus valsts investīciju programmās vai Eiropas Savienības investīciju programmās, faktiski apdalot viņus un veicinot iekšējo migrāciju vai pat migrāciju prom no savām mājām.

0 Komentāru