Drūzma ap pieciem procentiem un pāragras prognozes… Eksperti diskutē par šā gada Saeimas vēlēšanu sarakstiem un kandidātiem

0 Komentāru
Drūzma ap pieciem procentiem un pāragras prognozes… Eksperti diskutē par šā gada Saeimas vēlēšanu sarakstiem un kandidātiem
Ekrānšāviņš no video/900 sekundes

Centrālajā vēlēšanu komisijā noslēgusies kandidātu sarakstu pieņemšana 13. Saeimas vēlēšanām.

Jau vēstīts, ka šajās vēlēšanās partijas un to apvienības pieteikušas par trim sarakstiem vairāk nekā iepriekšējās – 12. Saeimas vēlēšanās, kas notika pirms četriem gadiem. Iesniegti ir 16 politisko spēku saraksti.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  norādīja politologs Filips Rajevskis, viņa vērtējumā daudziem politiskajiem spēkiem ir iespēja tikt ievēlētiem Saeimā.

“Salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām pirms četriem gadiem tas skaits ir lielāks, kam ir iespēja nokļūt [Saeimā], jo mēs redzam to sadrūzmēšanos ap tiem 5% – to robežu, kas nosaka – partija ir parlamentā vai ne. Mums trīs, kas parādās kā līderi, tad pārējie ir šaubīgi… Tas nozīmē, ka parlaments būs stipri sadrumstalotāks nekā tagad,” skaidro Rajevskis.

Savukārt biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” vadītāja Liene Gātere norāda, viņasprāt, scenāriji var būt dažādi. “Ņemot vērā, cik liels ir neizlēmušo skaits, šobrīd būtu pāragri prognozēt,” min Gātere.

Video: Eksperti diskutē par 13. Saeimas vēlēšanu sarakstiem un kandidātiem

0 Komentāru