Drošības policija: Sižets par Holostovu ir informatīvā kara sastāvdaļa

0 Komentāru
Drošības policija: Sižets par Holostovu ir informatīvā kara sastāvdaļa
Foto: LETA

Drošības policijas (DP) vērtējumā, NTV demonstrētais sižets par bijušā Latvijas parlamenta deputāta Alekseja Holostova izraidīšanu no Krievijas ir austrumu kaimiņa īstenotā informatīvā kara sastāvdaļa.

Kā paskaidroja DP, šā sižeta mērķis ir diskreditēt Latviju un Rietumu valstis kopumā. Uz šādu provokāciju iespējamību jau iepriekš norādīja DP priekšnieks Normunds Mežviets, un šis sižets uzskatāmi apliecināja, ka šādas bažas ir pamatotas, akcentē DP.

“Par šā sižeta provokatīvo raksturu liecina fakts, ka tajā kārtējo reizi tiek reproducēti Krievijas propagandas veidotie un uzturētie stereotipi, proti, – it kā Latvijā atdzimst fašisms, Latvija ir vāja valsts, kas darbojas ASV diktātā, Krievija atrodas naidīgu valstu ielenkumā un citi. Līdzīgi kā citos šāda veida sižetos, arī šajā, lai uzturētu šos mītus, kā “eksperti” tika izmantotas personas, kuru rīcībā nav informācijas, lai objektīvi analizētu Latvijas valsts drošības iestāžu darbu, bet kuri vienmēr ir gatavi paust Krievijai vēlamu un izdevīgu viedokli, piemeklējot arī nepieciešamos “faktus”,” skaidro DP.

Kā norāda DP, sižets par Holostova izraidīšanu no Krievijas arī apliecina DP publiskajā pārskatā jau minēto, ka Krievijas specdienesti izmanto šīs valsts plašsaziņas līdzekļus kā platformu savām darbībām.

Kā iepriekš vēstīja tīmekļa medijs Meduza, atsaucoties uz telekanālu NTV, no Krievijas izraidīts Holostovs, kuru Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) apsūdzējis spiegošanā. Kā apgalvoja telekanāls, žurnālistiem ir izdevies iegūt FDD veiktās Holostova pratināšanas ierakstu. Sižetā nav teikts, kad pratināšana notikusi.

Holostovs videomateriālā saka: “Krievijas teritorijā atrodos pēc Latvijas specdienestu, kas darbojas CIP vadībā, uzdevuma.”

Pēc Holostova teiktā, viņš esot savervēts pirms septiņiem astoņiem gadiem. Ja viņš nebūtu piekritis sadarboties, apdraudēta būtu viņa ģimene, taisnojas Holostovs. Viņš sev esot izvēlējies segvārdu “Glorija”.

Holostova uzdevums esot bijis vākt informāciju par Krievijas iedzīvotāju, arī amatpersonu, neapmierinātību ar valdību un prezidentu Vladimiru Putinu.

Pēc Holostova teiktā, viņam ir bijuši plaši sakari Krievijas Valsts domes deputātu vidū, ar kuriem viņš bieži ticies.

NTV sižetā tiek minēts tikai viena deputāta vārds. Tas ir Aleksejs Mitrofanovs, kurš šobrīd slēpjoties ārzemēs.

Par darbu Holostovam samaksāti 10 000 rubļu, vēsta NTV, tiesa gan, nenorādot, par kādu laika posmu šī samaksa veikta.

Holostovs aizturēts brīdī, kad viņš “mēģinājis gatavot dosjē par savu draugu, FDD līdzstrādnieku Alekseju, kura uzvārds netiek izpausts”, vēsta Meduza.

Kā skaidrots NTV sižetā, Krievijas varasiestādes nolēmušas izraidīt Holostovu no Krievijas, jo būtisku kaitējumu viņš nav nodarījis. Sižetā nav atklāts, kad izraidīšana notikusi.

0 Komentāru