6 komentāri

Tieši pēc nedēļas notiks partijas “Vienotība” kongress, kuru paši partijas biedri un politisko notikumu komentētāji sauc par izšķirošu šī politiskā spēka pastāvēšanai.

“Vienotības” Rēzeknes nodaļa par partijas priekšsēdētāja kandidātu jau izvirzījusi Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu. Viņš ievēlēšanas gadījumā sola kardinālas reformas un, iespējams, mainīt partijas nosaukumu.

Tuvojoties “Vienotības” kongresam, palielinās arī potenciālo partijas vadītāju kandidātu loks, – Rīgas domnieks Vilnis Ķirsis, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Šobrīd visaktīvāko un asāko priekšvēlēšanu kampaņu ir uzsācis Smiltēns.

Līdz partijas kongresam Smiltēns cenšas panākt Solvitas Āboltiņas nomaiņu “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājas postenī. Tas arī esot galvenais priekšnoteikums viņa kandidēšanai uz partijas valdes priekšsēdētāja posteni. Lai gan viņa cīņa ar Āboltiņu vēl nav galā, Smiltēns sagatavojis savu redzējumu par partijas nākotni. Tajā ir trīs politiskā spēka nākotnes scenāriji. Pirmais, – nekādu radikālu pārmaiņu. Otrais, – pārmaiņu imitācija, bet trešais, – reālas pārmaiņas un jaunas “Vienotības” pieteikums, ko gatavs īstenot Smiltēns.

Partijai jāapturot partijas “Saskaņa” centieni pārņemt varu Latvijā un jānostājas pret “oligarhu sarunās” izgaismoto politisku darījumu kārtošanas praksi Latvijā. Proti, – jāaizstāv tiesiskums, jācīnās pret korupciju un jāiestājas par rietumu vērtībām.

Edvards Smiltēns
Saeimas deputāts

Lai atrisinātu veselības problēmas, pabeigtu izglītības reformu, – ir vajadzīgs atbalsts sabiedrībā, tās ir konkrētas balsis šajā ēkā un tad ir iespējams kaut ko paveikt. Ja “Vienotība” cīnīsies par to, – pārvarēt vai nepārvarēt 5 % barjeru, tad šīm idejām, par kurām iestājas “Vienotība”, nebūs piepildījuma.

Scenārijs paredz izveidot jaunu piedāvājumu valsts attīstībai un tam jābūt gatavam līdz nākamās Saeimas vēlēšanām. Nepieciešamas kardinālas pārmaiņas partijā, tostarp biedru pārreģistrācija, reģionālo nodaļu tīkla paplašināšana un citas. Nepieciešama arī pašas partijas zīmola korekcija vai pat tā nomaiņa.

Politisko notikumu vērotāji gan norāda, ka partijas zīmola maiņa ir riskanta un plānam ir jābūt pārdomātam līdz katram sīkumam.

Ivars Ījabs
Politologs

Ar zīmola maiņu ir jābūt saistītam kādam konkrētam stāstam. Pie tāda stāsta ir jāstrādā, ja kāds kaut ko tamlīdzīgu grib darīt. Vienlaikus man liekas, ka “Vienotībā” šobrīd tas dominējošais uzstādījums ir tāds, ka tādas kosmētiskas zīmola maiņas nav tas pats gudrākais, ko darīt, jo vēl ir iespējams atdzīvināt to veco.

Māris Zanders
Politisko notikumu komentētājs

Vienīgais, kas varētu būt reāli jauns gan retorikā, gan saturā ir tas, ka Piebalgs bija izteikti kompromisa cilvēks, –  kad runāja par Eiropas vērtībām, tas nevienu neuzrunāja. Tas, kas varētu būt jauns ir tas, ka tā piederība rietumiem patiesībā Latvijā ir apdraudēta. Bet tad ir jāsauc vārdos, kas šo piederību apdraud un par to ir jācīnās, nevis tikai jārunā. Līdz ar to es pieļauju, ka šie jaunie politiķi, vienalga – Smiltēns vai Ķirsis, viņi varētu būt agresīvāki nevis kaut kāda jauna satura izdomāšanā, bet šīs pozīcijas paušanā. Bet citādāk kaut ko mainīt, – es neredzu iespēju.

Pagaidām publiski nav izskanējis kāds būtu Ķirša vai Ašeradena plāns “Vienotības”  attīstībai un zemo reitingu pārvarēšanai. Jaunākais kompānijas SKDS pētījums liecina, ka “Vienotības” reitings turpina sarukt. Jūlijā par šo partiju balsotu tikai 3,7% vēlētāju.

TOP komentāri

 • Kenins Zipciks
 • Voldemārs Stāvusis
  +2 +1 -1

  Voldemārs Stāvusis

  Katafalks jau pasūtīts - par mūsu, nodokļu maksātāju naudu?
  Kā pēdējais, ko varam jums dot.
 • haralds elceris
  0 0 0

  haralds elceris

  par†iju apvienības “Vieno†ība” kongress uzskatāms par izšķirošu šī poli†iskā spēka aiziešanai pa skuju †aku!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl