Komentāri

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir atteicis pielaides valsts noslēpumam piešķiršanu Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei, šodien žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Kā jau tika prognozēts Latvijas galvenai ierēdnei un Valsts kancelejas vadītājai Elitai Dreimanei nāksies zaudēt ietekmīgo amatu. Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedāvājusi viņai citu amatu valsts pārvaldē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Dreimane četras reizes neatsaucās SAB aicinājumam ierasties birojā uz iztaujāšanu, ko viņa atteicās darīt bez sava advokāta Saulveža Vārpiņa pie sāniem, tas viņu nepaglāba no nepatīkamā lēmuma. SAB šodien informēja premjerministri, ka Dreimanei anulēta augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam. Iemels, kāpēc pēc 14 gadu kalpošanas valstij, Dreimanei pēkšņi vairs nevar uzticēties, netiek atklāts.

Neoficiāli kā iemesls minēta valsts aizstāvības gatavošana investīciju strīdos. Šajos jautājumos Dreimani konsultēja padomnieks Ivars Mēkons, kuram pašam SAB anulēja pielaidi valsts noslēpumam un kurš atklāti sniedza juridiskos pakalpojumus arī privātiem investoriem. Saskaņā ar likumu Dreimanei ir tiesības 10 dienu laikā pārsūdzēt SAB lēmumu ģenerālprokuroram, ko viņa arī grasās izmantot.

Straujuma Dreimanei jau piedāvājusi citu amatu valsts pārvaldē, jo bez pielaides vadīt Valsts kanceleju neesot iespējams. Tomēr, lai aizrotētu Dreimani uz citu amatu, nepieciešama visas valdības piekrišana. Iepriekš pret to iebildusi Zaļo un zemnieku savienība.

Pati Dreimane šodien neatrada laiku, lai sniegtu komentārus žurnālistiem par iemesliem pielaides anulēšanai. Iepriekš viņa apšaubīja kārtību, kādā drošības iestādes piešķir pielaidi valsts noslēpumam.

Lasi vēl