Dreimane: Algas cels, samazinot daudzos bezjēdzīgos procesus valsts pārvaldē

Komentāri

Katrā nozarē valsts pārvaldē ir ļoti daudz procesu, kas ir bezjēdzīgi un kas ir jālikvidē, lai atbrīvotu cilvēkresursus un finanšu resursus, kurus attiecīgi varēs novirzīt algu celšanai, pauda Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane intervijā LNT raidījumam ”900 sekundes”.

Tādējādi papildu budžeta līdzekļi algu palielināšanai netiks prasīti. Tiek plānots, ka iegūtie līdzekļi, samazinot procesus valsts pārvaldē, tiks novirzīti tā dēvētajiem “atslēgas cilvēkiem”, kas ir aptuveni 10% no visiem valsts pārvadlē strādājošajiem.

”Katrs process prasa gan normatīvo aktu izstrādi, gan kontroli, gan ieviešanu. Jautājums ir – vai tik daudz procesu ir nepieciešami,” norādīja E. Dreimane.

Bezjēdzīgu procesu likvidēšana ir viens no soļiem, lai risinātu jautājumu par algu palielināšanu valsts pārvaldē. Zemais atalgojums rezultējies augstu kadru mainību valsts pārvaldē, kas novedis pie nekvalitatīva rezultāta. E. Dreimane intervijā norādīja, ka zemais atalgojums nav tikai valsts pārvaldes, bet valsts attīstības problēma. Latvijā atalgojuma līmenim valsts pārvaldē vajadzētu līdzināties atalgojumam citās Baltijas valstīs. Piemēram, Ministru prezidenta atalgojums Igaunijā ir pieci tūkstoši eiro, bet Lietuvā – četri tūkst. eiro, stāstīja Valsts kancelejas direktore.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl