Dreimane: Algas cels, samazinot daudzos bezjēdzīgos procesus valsts pārvaldē

Komentāri

Katrā nozarē valsts pārvaldē ir ļoti daudz procesu, kas ir bezjēdzīgi un kas ir jālikvidē, lai atbrīvotu cilvēkresursus un finanšu resursus, kurus attiecīgi varēs novirzīt algu celšanai, pauda Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane intervijā LNT raidījumam ”900 sekundes”.

Tādējādi papildu budžeta līdzekļi algu palielināšanai netiks prasīti. Tiek plānots, ka iegūtie līdzekļi, samazinot procesus valsts pārvaldē, tiks novirzīti tā dēvētajiem “atslēgas cilvēkiem”, kas ir aptuveni 10% no visiem valsts pārvadlē strādājošajiem.

”Katrs process prasa gan normatīvo aktu izstrādi, gan kontroli, gan ieviešanu. Jautājums ir – vai tik daudz procesu ir nepieciešami,” norādīja E. Dreimane.

Bezjēdzīgu procesu likvidēšana ir viens no soļiem, lai risinātu jautājumu par algu palielināšanu valsts pārvaldē. Zemais atalgojums rezultējies augstu kadru mainību valsts pārvaldē, kas novedis pie nekvalitatīva rezultāta. E. Dreimane intervijā norādīja, ka zemais atalgojums nav tikai valsts pārvaldes, bet valsts attīstības problēma. Latvijā atalgojuma līmenim valsts pārvaldē vajadzētu līdzināties atalgojumam citās Baltijas valstīs. Piemēram, Ministru prezidenta atalgojums Igaunijā ir pieci tūkstoši eiro, bet Lietuvā – četri tūkst. eiro, stāstīja Valsts kancelejas direktore.

Lasi vēl