Komentāri

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane pauž sašutumu par to, ka pēdējā gada laikā četriem augsta ranga ekspertiem Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nav devis pielaides Valsts noslēpumam, vai arī sākotnēji pielaide dota, bet pēc tam – cilvēki saukti atkal uz pārrunām.

“Es uzskatu, ka tie varētu būt visi atzinumi par investīciju strīdiem. Redzu tās konsekvences, kas rodas, kad esam drosmīgi pauduši mūsu atzinumus. Četriem ļoti augstiem ekspertiem Valsts kancelejā ir atņemta pielaide valsts noslēpumiem – runa ir par Winergy, airBaltic. Tāpat to cilvēku, kas nodarbojies ar KNAB likumu rakstīšanu un kuram iepriekš tika izsniegta pielaide Valsts noslēpumam, taču tagad SAB sauc uz pārrunām,” pauda E. Dreimane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa sacīja, ka tas liek aizdomāties, kādā veidā tad iepriekš SAB sniedza ekspertiem pielaidi Valsts noslēpumam.

Valsts kancelejas direktore E. Dreimane četras reizes nav atsaukusies SAB aicinājumam ierasties uz sarunu birojā, un šobrīd aicina pašu SAB ievērot Satversmi, respektējot viņas tiesības uz aizstāvību, proti, ļaujot ierasties uz pārrunām birojā kopā ar advokātu. Uz SAB Dreimane uzaicināta, jo turpinās viņas darbības izvērtēšana, taču Valsts kancelejas  direktore uzskata, ka šis process ir kļuvis prettiesisks un neobjektīvs.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl