Komentāri
Dombrovskis pieļauj iespēju ieņemt ES finanšu sistēmas pārrauga amatu
FOTO: LETA

Sarunā ar aģentūru LETA deputāts norādīja, ka pašreiz tiek izskatītas dažādas versijas par Eiropas Komisijas (EK) iespējamo sastāvu, taču runāt par konkrētiem amatiem joprojām esot pāragri, jo EK nākamais prezidents Žans Klods Junkers pašlaik gatavo priekšlikumus jaunām komisāru kompetenču jomām, bet diskusijas par konkrētām personām nesāksies līdz augusta beigām vai septembra sākumam.

Vaicāts, vai būtu gatavs ieņemt ES finanšu sistēmas pārrauga amata vietu, Dombrovskis atgādināja, ka viņa interešu sfērā ietilpst ekonomikas un finanšu jomas, un nenoliedza šādu iespēju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka Junkers plāno izveidot jaunu ES finanšu sistēmas pārrauga amatu un starp potenciālajiem šī posteņa ieņēmējiem minēts arī Dombrovskis, vēsta britu finanšu laikraksts “Financial Times”.

Junkers apsver izveidot vienotu spēcīgu finanšu direktorātu, kura uzdevums būtu finanšu politika un sektora uzraudzība.

Jaunizveidotais finanšu direktorāts varētu no iekšējā tirgus komisāra pienākumiem pārņemt banku un tirgus uzraudzību, bet no ekonomikas un monetāro jautājumu komisāra – finanšu stabilitātes pārraudzību.

Kā iespējamie kandidāti šāda ES finanšu sistēmas pārrauga amatam minēts Dombrovskis, bijušais Somijas premjerministrs Jirki Katainens un bijušais Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

Galīgais lēmums par ES finanšu direktorāta izveidi, kā arī tas, kāds tas varētu izskatīties, vēl nav pieņemts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl