Dombrovskis: Kariņa pieredze pilnā mērā ļauj uzņemties valdības vadītāja pienākumus

2 komentāri
Dombrovskis: Kariņa pieredze pilnā mērā ļauj uzņemties valdības vadītāja pienākumus
AFP/SCANPIX

Valdības izveidošanas process ir ievilcies, taču šodien varētu tikt ieviesta jau krietni lielāka skaidrība, Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”), iespējams, saņemot no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nomināciju premjera amatā, intervijā “900 sekundes” sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

No Eiropas Komisijas puses netiek komentēta valdības veidošana, jo tā ir katras nacionālo valstu kompetence. Savukārt, vērtējot notiekošo kā Latvijas pilsonis, Dombrovskis atzina, ka process patiešām ir ieildzis.

Runājot par Kariņa kandidatūru, Dombrovskis atzina, ka viņa pieredze “tiešām pilnā mērā ļauj uzņemties valdības vadītāja pienākumus”. “Un mēs zinām, ka viņš ir konstruktīvs, uz sadarbību vērsts politiķis, un tieši šādā, daudzpartiju koalīcijā, kas tiek veidota, arī tas ir svarīgi,” piebilda EK viceprezidents.

Komentējot šaubas par piedāvātajiem ministru amatu kandidātiem un to, cik laba patiesībā varētu būt Kariņa valdība, Dombrovksis uzsvēra, ka ir jārēķinās ar to, ka Saeimas sastāvs ir būtiski mainījies.

Valdis Dombrovskis
EK viceprezidents

Ir vairākas jaunas partijas, līdz ar to ir samērā daudz ministru kandidātu, kuriem varbūt nav šīs iepriekšējās politiskās pieredzes, nav valdības darba pieredzes, nav Saeimas darba pieredzes. Nu, ar to ir jārēķinās, bet šajā gadījumā mēs zinām, ka vēlēšanu rezultāti bija tomēr, ka vēlētāji sagaidīja kaut kādas pārmaiņas, sagaidīja jaunās sejas, un, kā var redzēt, nu, jaunajā valdībā šīs te jaunās sejas tiešām būs. Tā kā būs iespēja sabalansēt gan politisko pieredzi, kādu var piedāvāt “Jaunā Vienotība” ar šīm jaunajām sejām.

Jāpiebilst, ka Dombrovskis arī atzina, ka viņš nekad nav izslēdzis iespēju atgriezties Latvijas politikā.

Saruna ar Valdi Dombrovski

2 komentāri