Dombrovskis: “Jaunā Vienotība” atguvusi vietu Latvijas politikas centrā

1 komentārs

Kuras partijas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās uzvarējuši, un kuras cietušas sakāvi, pašu politiķu vērtējumi atšķiras.

Neskatoties uz to, ka Eiroparlamentā tagad zaudētas divas deputātu vietas, par vēlēšanu uzvarētājiem sevi dēvē “Jaunā Vienotība”. Saraksta līderis Valdis Dombrovskis domā, ka partija atguvusi vietu Latvijas politikas centrā.

“Es tomēr gribētu argumentēt, ka ir nevis kritums, bet ir būtisks pieaugums, gan salīdzinot ar neseno Saeimas vēlēšanu rezultātiem, gan salīdzinot ar to, ko pirms vēlēšanām rādīja dažādi reitingi, jo neviens reitings tik pārliecinošu “Vienotības” uzvaru nerādīja,” LNT Ziņām pauda Dombrovskis.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai līdz mandāta iegūšanai pietrūka 400 līdz 500 vēlētāju balsis, uzskata, ka vēlēšanu rezultāts apliecina, – atbalsts politiskajam spēkam lēnām sāk atgriezties.

ZZS EP vēlēšanu saraksta līdere Dana Reizniece-Ozola norāda: “ZZS šobrīd atgūstas pēc smaga zaudējuma Saeimas vēlēšanās, tas atbalsts sāk atgriezties, bet no otras puses ļoti īss laiks, tā distance starp Saeimas vēlēšanām šobrīd ir bijusi nedaudz varbūt par maz.”

Savukārt Nacionālā apvienība, kura sīvā konkurencē varētu būt ieguvusi divus deputātu mandātus, ir gatava piekāpties “Jaunajai Vienotībai” un Valdim Dombrovskim, ja viņa kandidatūra atkārtoti tiks virzīta eirokomisāra amatam.

“Ja tas rezultāts tāds būs, šodien arī apsveikušu, skaidrs, lai arī divi mandāti, viņu pārsvars procentpuntkos bija lielāks, un tā ir godīga uzvara,” pauda EP deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka pēc lielākās daļas vēlētāju balsu saskaitīšanas pa diviem EP deputātu mandātiem varētu iegūt ”Jaunā Vienotība”, ”Saskaņa” un nacionālā apvienība ”Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.