Dombrovskis: Esmu gatavs uzņemties pienākumus, lai koordinētu darbu pie Eiropas ekonomikas, kas strādā cilvēku labā

6 komentāri
Dombrovskis: Esmu gatavs uzņemties pienākumus, lai koordinētu darbu pie Eiropas ekonomikas, kas strādā cilvēku labā
AFP/SCANPIX

Eiroparlamentārieši Briselē otrdien izjautāja Latvijas virzīto Eiropas Komisijas (EK)  izpildviceprezidenta amata kandidātu Valdi Dombrovski. Viņam nākamajā komisijas piecu gadu sasaukumā paredzēta atbildība par ekonomikas jautājumiem.

Atsevišķi eksperti norādījuši, ka šīs intervijas Eiroparlamenta deputāti aizvien biežāk izmanto kā savu politisko tribīni. Tikmēr citi uzsver, ka šis process nodrošina EK vadītāju atskaitīšanos pilsoņu ievēlētajam parlamentam.

“Pastāvēs, kas pārvērtīsies, – tā teica izcilais Latvijas dzejnieks Rainis. Mums priekšā ir lielas pārmaiņas, virzība uz digitalizētu un klimata neitrālu ekonomiku. Vienlaikus saglabājot Eiropas Savienības unikālo sociālās tirgus ekonomikas modeli. Esmu gatavs uzņemties pienākumus, lai koordinētu darbu pie Eiropas ekonomikas, kas strādā cilvēku labā,” teica Dombrovskis.

Latvijas virzītajam kandidātam nācās uzklausīt daudzus jautājumus par bezdarbību vai tieši pārāk aktīvu darbību klimata krīzes risināšanā, kā arī uzklausīt kritiku par nepietiekamu nabadzības apkarošanu. Dombrovskim jautājumus uzdeva 25 parlamentārieši.

6 komentāri