Dombrovskis: Es saprotu Ušakova rīcību, balsojot par divvalodību

2 komentāri
Dombrovskis: Es saprotu Ušakova rīcību, balsojot par divvalodību
Foto: f64

”Jā, man ir plāns,” tā uz LNT Ziņu jautājumu par to, vai viņam ir plāns, kā panākt ”Saskaņas” iesaistīšanu valdībā, atbild ilgstoši Saeimas opozīcijā turētās partijas premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Kāds ir šis plāns – to Dombrovskis gan neatklāj. Tomēr plāns, visticamāk, nav saistīts ar pašas ”Saskaņas” pagātnes kļūdu atzīšanu.

Par Nila Ušakova atbalstu 2012. gada divvalodības referendumam Dombrovskis saka: ”Es saprotu viņa rīcību”.

Premjera kandidāts norāda, ka Ušakova balsojums par krievu valodu kā otro valsts valodu bijusi ļoti dziļa, emocionāla reakcija pēc tam, kad pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām kārtējo reizi izgāzās plāni iesaistīt ”Saskaņu” valdībā.

Par kļūdu Dombrovskis nesauc arī 2014. gada ”Saskaņas” Saeimas frakcijas balsojumu, neatbalstot oficiāla nosodījuma izteikšanu Krievijai par tās īstenoto agresiju Ukrainā. Par notikumiem Ukrainā ”Saskaņa” formulēja savu īpašo pozīciju, paužot atbalstu mieram un Ukrainas vienotībai, taču neizsakot nekādus pārmetumus Krievijai un tās rīcībai.

Dombrovskis arī izvairās no jautājuma, vai Krievija pašlaik Latvijai rada kādus draudus. Viņš norāda, ka atbalsta NATO karavīru atrašanos Latvijā, jo mūsu valsts sabiedrībai tas liek justies drošāk. Tomēr Dombrovskis neatbild uz jautājumu, kas, viņaprāt, rada draudus Latvijai un vai Krieviju var uzskatīt par potenciālu risku Latvijas drošībai.

”Dažādiem cilvēkiem ir dažādas izpratnes par to, kāda ir varbūtība, vai tā pati Krievija, vai kāda cita valsts varētu uzsākt agresiju. (..) Tas nav tik svarīgi, ko es uzskatu, es personīgi,” tā LNT Ziņām norāda ”Saskaņas” premjerministra amata kandidāts.

Savu pozīciju par to, vai Krievija rada drošības riskus, Dombrovskis sola koriģēt, ja kļūs par valdības vadītāju. ”Ja es kļūšu par premjeru, tad droši vien man būs pieejama vairāk informācijas, kuru izmantojot, es varēšu koriģēt, iespējams, savu izpratni par to, cik augsta ir šī [Krievijas agresijas] varbūtība.”

Saruna ar Vjačeslavu Dombrovski

2 komentāri