Komentāri
Dombrovski oficiāli apstiprina Eiropas Komisijas viceprezidenta amatā
Foto: LETA

Latvijas bijušais Ministru prezidents oficāli apstiprināts Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatā.

V. Dombrovskim arī uzticēta atbildība par ekonomikas, monetāro un sociālā dialoga nozari.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers apstiprinājis sešus viceprezidentus. Šis amats uzticēts arī Igaunijas ekspremjeram Andrusam Ansipam, kurš būs atbildīgs par Eiropas digitālo tirgu. Viceprezidentes krēslā sēdīsies arī Slovēnijas bijusī premjere Alenka Bratušeka, kas būs atbildīga par enerģētikas vienotības jomu, kā arī Somijas bijušais Ministru prezidents Jirki Katainens, kurš iecelts par atbildīgo darbaspēka, izaugsmes, investīciju un konkurētspējas nozarē.

Bulgāru ekonomiste Kristalina Greogjeva ieņems viceprezidentes amatu un būs atbildīga par budžetu un cilvēkresursiem.

Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timermans ieņems pirmā viceprezidenta amatu.

Jau iepriekš bija zināms, ka Eiropas Savienības augstās ārlietu pārstāves amats tika piešķirts Itālijas ārlietu ministrei Federikai Mogerīni.

Foto avots: europa.eu

Foto avots: europa.eu

Iepriekš Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka amats V. Dombrovskim nodrošinātu ”nopietnu ietekmi” Eiropas monetārajā jomā. Turklāt V. Dombrovska apstiprināšana amatam nozīmē arī pozitīvu novērtējumu tam, kā Latvija izgājusi no krīzes un tās pašreizējiem ekonomiskajiem rādītājiem.

Līdzšinējā Eiropas Komisijas sastāva pilnvaras beigsies oktobrī. Gaidāms, ka par Ž. K. Junkera veidoto Komisiju Eiropas parlaments balsos 22. oktobrī. Ievēlēšanai nepieciešams balsu vairākums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl