Deputāts lūdz atļauju stāties likuma priekšā par izraisītu satiksmes negadījumu

0 Komentāru
Deputāts lūdz atļauju stāties likuma priekšā par izraisītu satiksmes negadījumu
FOTO: LETA

Visai kurioza situācija šodien izvērtās parlamentā. Lai gan mandātu un ētikas komisija negribēja deputātu Juri Vectirānu izdodot sodīšanai par izraisītu ceļu satiksmes negadījumu, pats tautas kalps vērsās pie pārējiem Saeimas deputātiem ar lūgumu ļaut viņam stāties likuma priekšā. Parlaments šo viņa vēlmi apmierināja.

Vēl vakar mandātu un ētikas komisijas deputāti bija vienisprātis – zaļzemnieku Juri Vectirnānu nedrīkst izdod sodīšanai par maijā izraisītu ceļu satiksmes negadījumu. Iemesls esot juridiskas dabas. Pēc tam, kad policija uzzināja, ka Vectirāns ir saeimas deputāts, lietu izbeidza, taču pēc tam tā atsākta.

Juristi norāda – lietu no jauna var atsākt tikai tad, ja parādījusies jauna informācija, kas šajā gadījumā tā nav bijis. Tomēr Vectirāns pats pārsteidza kolēģus.

”Godātie kolēģi, es neapšaubu mandātu komisijas juridisko korektumu, lūdzu neatbalstīt šīs komisijas lēmumu un balsot par Jura Vectirāna, par manis izdošanu administratīvai atbildībai, paldies,” paziņoja Vectirāns.

Saeima Vectirāna lūgumu ņēma vēra, un atļāva viņu izdot administratīvajai sodīšanai. Viņa par pārkāpumu iepriekš piemērots naudas sods – 30 eiro.

12.Saeimai dažu mēnešu laikā bijis jālemj jau par vairāku deputātu sodīšanu.  Tostarp Veiko Spolīti, kurš pie stūres bija sēdies alkohola reibumā, kā arī Artusu Kaimiņu, kurš ne pirmo reizi radījis šaubas par deputāta ētikas kodeksa pārkāpšanu.

0 Komentāru