Deputāts Balodis neesot pieļāvis ētikas pārkāpumus, izsakoties par Kaimiņu

1 komentārs

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija neuzskata, ka Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) būtu pārkāpis deputātu ētikas kodeksu, vadot komisiju sēdes un izsakoties par parlamentārieti Artusu Kaimiņu (LRA).

Komisijas vairākums uzskatīja, ka Balodis nav pārkāpis ētikas kodeksa normas. Kaimiņa frakcijas biedrs Dainis Liepiņš gan bija pretējās domās. Savukārt parlamentārietis Ivars Brīvers (LRA) balsojumā atturējās.

Kaimiņš iesniegumā Ētikas komisijai skaidroja, ka 12.janvārī Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē vēlējies izteikties un Balodis to arī ļāvis darīt. Kaimiņš paudis viedokli par komisijas darba kārtību un organizāciju. “Acīmredzami deputāts Ringolds Balodis nepiekrita manam viedoklim, jo laikā, kad es runāju, izslēdza mikrofonu un paziņoja, ka komisijas sēde ir slēgta,” klāstīja Kaimiņš.

Viņš arī piebilda, ka 19.janvāra parlamentārās izmeklēšanas sēdē Balodis esot vairākkārt izteicis piezīmes parKaimiņu. Piemēram, pēc jautājumu uzdošanas bijušajam ekonomikas ministram Vjačeslavam Dombrovskim (V) Balodis “smīnēdams” noteica: “Esat pārsteidzoši pieklājīgs, patiešām,”” iesniegumā klāstīja Kaimiņš. Viņš arī norādīja, ka Balodis vairākkārt ir teicis, ka pēc profesijas Kaimiņš ir aktieris un Saeima nav teātris, un tas esot “diskriminējoši un neprofesionāli”.

Pēc Kaimiņa domām, neļaujot izteikt savu viedokli komisijas sēdēs un līdz ar to sniegt priekšlikumus komisijas darbam, kā arī izsakot dažādas piezīmes par viņa izglītību un profesiju, Balodis pārkāpj ētikas kodeksu. Kaimiņš arī piebilda, ka ar savu rīcību Balodis izrāda “klaju necieņu un ir nepieklājīgs” pret viņu.

Kaimiņa iesniegumā arī teikts, ka ar savu rīcību Balodis pieļauj, ka viņa personiskās intereses – “nepatika” pretKaimiņu un viņa viedokli – “prevalē pret valstiskajām interesēm, kas ir komisijas darbs”.

Kā ziņots, šajā sasaukumā komisija vērtēja arī vairākus iesniegumus par Kaimiņa rīcību. 21.janvārī komisija nolēma izbeigt lietu saistībā ar viņa rīcību Spēlmaņu nakts laikā, savukārt iepriekšējā mēnesī Ētikas komisija konstatēja Kaimiņa rīcībā deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu, iesaistoties konfliktā Vecrīgā. Kā sods viņam toreiz tika piemērots rakstveida brīdinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

  • JURIS
    0 0 0

    JURIS

    MALACIS KAIMINS!!!! PARADI GAN KA NO KURKULIEM UZBLIZT TIE LIELIE, UN ATEDUSIES ..... saveie sapratis=]

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl