Deputātiem nav pārliecības, ka Latvijai būtu jāpiedalās Grieķijas glābšanas programmā

Komentāri

Pagājušās nakts balsojums Grieķijas parlamentā bija pirmais nosacījums, lai parādu krīzē nonākusī valsts varētu turpināt sarunas ar eirozonu par trešo aizdevumu. Lai spriestu par Latvijas turpmāko rīcību, rīt sasaukta valdības ārkārtas sēde. Taču sagaidāms, ka par Grieķijas glābšanas programmu galavārds būs jāsaka Saeimai.

Ar Grieķijas parlamenta nakts lēmumiem bijis par maz, lai parādos grimstošā valsts atgūtu Saeimas uzticību, ka tā spēs atdot aizdevumu. Ja Saeimai tagad būtu jālemj, vai eirozonas valstīm, tostarp Latvijai, iesaistīties Grieķijas glābšanā, neviena no sešām parlamentā pārstāvētajām partijām to nebūtu gatava atbalstīt bez papildu nosacījumiem un garantijām. Liecina LNT Ziņu veiktā aptauja.

Lai turpinātu sarunas par Grieķijas jauno aizdevumu, ir nepieciešams visu eirozonas valstu atbalsts. Latvijā par to jālemj valdībai, taču deputāti uzskata, ka galavārds tomēr jāsaka Saeimai. Par spīti tam neviena partija pagaidām nav gatava ierosināt Saeimas ārkārtas sēdi.

Sagaidāms, ka to sasauks premjerministre Laimdota Straujuma, kura vēlas iesaistīt parlamentu. Premjeres birojā norāda, ka Saeimas sēde par Grieķijas glābšanas programmu varētu notikt nākamā mēneša beigās vai septembrī, kad jākļūst zināmam, vai eirozona būs gatava slēgt līgumu ar Grieķiju par trešo aizdevumu. Likmes ir augstas, jo ikvienai eirozonas valstij ir tiesības bloķēt aizdevuma piešķiršanu.

Lasi vēl