Komentāri
Deputātiem jāpārbauda veselība saistībā ar Saeimā konstatētu tuberkulozes gadījumu
FOTO: LETA

Saeimas Kanceleja organizē parlamenta deputātu un darbinieku nogādāšanu uz veselības pārbaudēm saistībā ar Saeimā konstatētu tuberkulozes gadījumu, informē Saeimas Preses dienestā.

Saistībā ar Saeimā apstiprinātu plaušu tuberkulozes saslimšanas gadījumu SIA Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Tuberkulozes un plaušu slimību centra (TPSC) vēstulē Saeimai lūgts visiem Kancelejas darbiniekiem veikt plaušu rentgena pārbaudi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeima ir norīkojusi transportlīdzekli, lai darbiniekus un deputātus aizvestu uz plaušu pārbaudi, informēja Preses dienestā.

Plaušu pārbaudi bez maksas iespējams veikt Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, vēstulē Saeimai norādījuši TPSC pārstāvji.

Savukārt deputāti un darbinieki, kuri šādas pārbaudes veikuši, sākot no iepriekšējā gada beigām, atkārtoti tās var neveikt.

Tuberkuloze ir infekcijas slimība, tuberkulozes nūjiņa apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – infekciozam, neārstētam plaušu tuberkulozes slimniekam klepojot, šķaudot un pat runājot vai elpojot. Raksturīgākās tuberkulozes saslimšanas pazīmes ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, novērojams svara zudums, kā arī pastiprināta svīšana naktīs.

Ja tuberkuloze netiek ārstēta, tā var būt nāvējoša slimība, tomēr, regulāri lietojot medikamentus, no tuberkulozes ir iespējams izārstēties.

Parasti tuberkulozes ārstēšana ilgst vidēji sešus mēnešus – sākotnēji pacients ārstējas slimnīcā, bet pēc tam ambulatori. Lai pēc iespējas veiksmīgāk izārstētos un neriskētu iegūt rezistentu tuberkulozi, ārstēšanās laikā medikamenti jālieto regulāri un precīzi jāievēro ārsta norādījumi.

Rezistentu tuberkulozi izārstēt ir sarežģītāk, tās ārstēšana notiek ievērojami ilgāk – 18 līdz 24 mēnešus. Pēc ārstēšanas kursa beigšanas un izveseļošanās vēl aptuveni divus gadus ir nepieciešamas veselības pārbaudes, lai izvairītos no atkārtotas saslimšanas.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, pērn Latvijā reģistrēti 637 visu formu tuberkulozes gadījumi, bet 2013. gadā – 776 gadījumi. Šogad janvārī reģistrēti 53 tuberkulozes gadījumi, savukārt vidējais tuberkulozes gadījumu skaits mēnesī pēdējos piecos gados bija 52,6.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl