Deputāti noraida pieprasījumu Kariņam par “zaudētajām cilvēku dzīvībām vakcīnu neiepirkšanas dēļ”

1 komentārs
Deputāti noraida pieprasījumu Kariņam par “zaudētajām cilvēku dzīvībām vakcīnu neiepirkšanas dēļ”
EDIJS PĀLENS, LETA

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu iesniegto pieprasījumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) par atbildību, kas izrietot attiecībā uz cilvēku dzīvībām vakcīnu pret Covid-19 neesamības dēļ.

Pirms nedēļas notikušajā Pieprasījumu komisijā sēdē opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS) un Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs, parlamenta deputāts Ilmārs Dūrītis (AP) apmainījās pretējiem viedokļiem par VM atbildi opozīcijai saistībā ar grūtībām vakcinācijas procesā.

Valainis 7.aprīlī komisijas sēdē norādīja, ka opozīcijas deputātus agrāk samulsināja Vakcinācijas projekta biroja vadītājas Evas Juhņēvičas jau pirms kāda laika paustā atziņa, ka kādā laika periodā bija vai būs gaidāms vakcīnu trūkums. Politiķis akcentēja, ka, ikdienā pietiekamā skaitā nevakcinējot riska grupās esošos, tas palielina risku šiem cilvēkiem gan saslimt, gan nomirt.

Deputāts iepriekš atstāstīja, ka VM sniegtajā atbildē esot uzskaitītas visas problēmas, tajā skaitā infrastruktūras aprīkojumā, tāpat Valainis uzskata, ka ministrijas atbildē esot norādīts, ka vainīgi esot paši pacienti. Opozīcijas politiķis uzsvēra, ka pēc būtības šī esot otrā sēde, kad VM vispārīgi atbildot, ka vainīgi ir paši pacienti. Tā Valaiņa ieskatā esot ņirgāšanās par parlamentu, opozīciju un iedzīvotājiem.

VM parlamentārais sekretārs Dūrītis pirms nedēļas notikušajā sanāksmē gan uzsvēra, ka Valaiņa izteikumi par VM atbildes saturu ir nepamatots apvainojums, ka opozīcijas deputāts kājām gaisām apgriežot sniegto informāciju. VM parlamentārais sekretārs uzsvēra, ka absolūti noraida ZZS parlamentārieša apgalvojumu, ka VM ko pārmestu pacientiem un attiecīgi citēja ministres atbildes fragmentu, no kuras tas esot secināms.

Dūrītis pieļāva, ka vai nu Valainis VM atbildi neesot lasījis, vai arī to darījis pavirši, starp rindām izlasot to, ko vēlas. Politiķis uzsvēra, ka VM atbildes sagatavošanā cilvēki intensīvi strādāja, un lūdza Valaini iepazīties ar tās saturu.

Lasi vēl – Saeimā noraida Kariņa demisijas pieprasījumu

VM parlamentārais sekretārs arī informēja, cik cilvēku jau ir saņēmuši potes, norādot, ka palielinās arī vakcinācijas temps. Sagaidāms, ka līdz ar vakcīnu piegādēm otrajā ceturksnī vakcinācijas tempi strauji pieaugs, pauda politiķis. Dūrītis komisijas 7.aprīļa sēdē arī norādīja uz lielo vakcinācijas centru izveidošanu.

Valainis uz VM parlamentārā sekretāra pausto atbildēja, ka dzirdējis taisnošanos un ka taisnošanās arī veido VM atbildi. Opozīcijas deputāts akcentēja, ka viens no faktoriem VM vēstulē ir iedzīvotāju attieksme, un tas neesot pareizi, ka ministrija to piemin.

ZZS deputāts uzsvēra, ka vakcinācijas procesā ir redzams, cik kļūdaina esot tā organizatoriskā puse, un ik nedēļas diena nes pārsteigumus ar “jauniem brīnumiem”. Valaiņa ieskatā VM sniegtajā atbildē “visā tekstā” pausts, ka vainīgi ir visi citi, un opozīcijas parlamentārietim šāda atbilde neesot pieņemama.

Pieprasījums tika iesniegts no ZZS deputātiem Valaiņa, Ulda Auguļa, Janīnas Jalinskas, Jāņa Dūklava, Edgara Tavara, Māra Kučinska, Gundara Daudzes, Armanda Krauzes, Raimonda Bergmaņa un Jāņa Vucāna.

1 komentārs