Deputāti nodibinājuši sadarbības grupu ar Krieviju; tajā darbosies pārsvarā Saskaņas deputāti

Komentāri

Krievijas agresija Ukrainā nav bijis šķērslis Saeimai turpināt sadarbību ar Krievijas Valsts domi. Arī jaunā sasaukuma deputāti nodibinājuši sadarbības grupu ar Krievijas parlamentu. Tajā darbosies galvenokārt partijas Saskaņa deputāti. Viņi uzskata, ka tas ir viens no veidiem, kā mēģināt uzlabot abu valstu attiecības. Savukārt Saeimas priekšsēdētājai, kura pārstāv Nacionālo apvienību, parlamentārā sadarbība ar Krieviju ir nepieņemama.

Deputātu grupu sadarbībai ar Krievijas parlamentu šodien nodibināja 21 deputāts. Viņi visi pārstāv partiju Saskaņa, izņemot divus, kuri ir no Zaļo un zemnieku savienības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par grupas vadītāju tika ievēlēts Sergejs Mirskis. Viņš uzskata, ka tā nepieciešama, jo var palīdzēt uzlabot attiecības ar Krieviju.

Mirska partijas biedrs Sergejs Dolgopolovs, kurš arī darbosies šajā deputātu grupā, ir pārliecināts, ka tikai dialogs var palīdzēt risināt problēmas, tāpēc Krievijas politiķiem nebūtu jānonāk starptautiskā izolācijā.

Saskaņas deputātiem pievienojas Gundars Daudze, kurš pārstāv ZZS. Arī viņam nešķiet pareizi pārtraukt dialogu ar kolēģiem Krievijas Valsts domē.

Politiķis norāda, ka sadarbības grupā iesaistījies arī tāpēc, lai tajā nebūtu pārstāvēti tikai Saskaņas deputāti. Nožēlu par to, ka šajā grupā tomēr dominē Saskaņa, pauž Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Tomēr ne viņa, ne citi Vienotības deputāti pagaidām nav iesaistījušies šīs grupas darbā. Saeimas iepriekšējā sasaukumā tajā darbojušies arī Nacionālās apvienības pārstāvji. Taču tagad, dēļ Krievijas agresīvās rīcības, sadarbošanās ar Krievijas Valsts domi Saeimas priekšsēdētājai, kura arī pārstāv Nacionālo apvienību, ir nepieņemama.

Šodien tika nodibināta sadarbības grupa arī ar Austrijas parlamentu, kuru vadīs Āboltiņa.

Lasi vēl