Deputāti atbalsta piecu nekustamo īpašumu atdošanu Ebreju kopienai

4 komentāri
Deputāti atbalsta piecu nekustamo īpašumu atdošanu Ebreju kopienai
FOTO: LETA

Saeimas deputāti atbalstīja piecu nekustamo īpašumu atdošanu Ebreju draudžu un kopienu padomei. Pret to kategoriski iebilda Nacionālās apvienības (NA) deputāts Aleksandrs Kiršteins. Parlamenta Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka Saeimas lēmums apliecina politisko labās gribas žestu no Latvijas puses.

Ebreji kopumā pretendē uz aptuveni 270 īpašumiem Latvijā. Saeima šodien lēma par piecu ēku restitūciju. Nami atrodas Rīgā, Jūrmalā un Kandavā.

Likumprojektā noteikts, ka īpašumi tiek atdoti, lai mazinātu vēsturiskās netaisnību pēc nacistu zvērībām Otrajā pasaules karā.

 

Pret īpašumu atdošanu Ebreju draudžu un kopienu padomei iebilda NA Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins. Viņš akcentēja, ka Latvijā un Eiropā nav tādu etnisku grupu, kas nebūtu cietušas Otrajā pasaules karā.

Neatkarīgi no Kiršteina iebildumiem Saeimas deputātu vairākums atbalstīja piecu īpašumu restitūciju ebreju kopienai. Par likumprojektu gan vēl būs jābalso trešajā lasījumā. Saeima Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka par citu nekustamo īpašumu atdošanu vai kompensāciju izmaksāšanu ebreju organizācijām ne Saeima, ne valdība pagaidām neplāno diskutēt.

4 komentāri