Komentāri

Vairāki Saeimas deputāti ir parakstījuši dokumentu ”Brīvās saistības”, vienojoties nenolaisties līdz citu cilvēku pazemošanai un aicinot uz cieņpilnu dialogu politikā. Dokumenta autori uzsver, ka ”Brīvās saistības” neesot mērķētas uz kādu konkrētu deputātu. Galvenais mērķis – mainīt politisko kultūru Latvijā.

Tomēr viens no aktīvākajiem un pretrunīgāk vērtētājiem tautas kalpiem Artuss Kaimiņš neizslēdz, ka dokuments tapis, lai tiktu ierobežota viņa rīcības brīvību parlamentā.

Deputātu grupas vadītājsm Nacionālās apvienības autors Ilmārs Latkovskis skaidro, ka deputātu savstarpējā saziņa Saeimā bieži vien ir visai familiāra. Pavieglā valodā tiek mētāti pasmagi vārdi, komisiju un plenārsēžu laikā deputāti mēdz sērfot sociālos tīklos un neiedziļinās apspriežamajā tēmā. Nespēja un nevēlēšanas sadarboties pašlaik esot sasniegusi valstiski kritisku līmeni.

Patlaban deputātu darbību Saeimā regulē Kārtības rullis un dažādus ētiska rakstura pārkāpumus, izskata Ētikas komisijā. Tikmēr “Brīvās saistības” dokumentu parakstījusī parlamentāriešu grupa aicina pievienoties citus deputātus.

Apņemšanās, piemēram, paredz nebāzt acīs citam viņa senas kļūdas, nepubliskot citu deputātu balsojumus, vairīties no balsojuma ”atturos”, kā arī sēdēs nekavēt laiku mobilajā tālrunī vai datorā.

Nekas gan liecina, ka aicinājumam būs liela atsaucība, savukārt Artuss Kaimiņs pat uzskata, ka tie ir centieni ierobežot viņa vārda brīvību.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Lasi vēl