Deputāte Ločmele rosina bērnu pabalstu maksāt arī tad, ja audzēknis mācās augstskolā līdz 20 gadu vecumam

18 komentāri
Deputāte Ločmele rosina bērnu pabalstu maksāt arī tad, ja audzēknis mācās augstskolā līdz 20 gadu vecumam
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Deputāte Regīna Ločmele (S) rosina piešķirt jeb maksāt ģimenes bērnu valsts pabalstu arī tad, ja audzēknis mācās augstskolā līdz 20 gadu vecumam.

Pašlaik likumā noteikti divi gadījumi, kad tiek piešķirts ģimenes valsts pabalsts par katru bērnu. Viens no tiem ir, ja bērns ir vecumā no viena gada līdz 15 gadiem.

Otrs jau spēkā esošs nosacījums paredz, ka ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru bērnu, kurš ir vecāks par 15 gadiem, mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Šādā gadījumā pabalstu piešķir uz laiku, kamēr bērns apmeklē izglītības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz dienai, kad viņš sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā.

Šo otro nosacījumu Ločmele rosina papildināt ar iespēju saņemt šo pabalstu arī par bērnu, kurš mācās augstākās izglītības izglītības iestādē. Līdz ar to, ja šāds priekšlikums tiktu atbalstīts, tad atbilstoši jau pašlaik likumā noteiktajam šādā gadījumā pabalstu piešķirtu uz laiku, kamēr bērns, kurš ir vecāks par 15 gadiem, nebūs stājies laulībā, apmeklēs augstākās izglītības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz dienai, kad viņš sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā.

Attiecīgais priekšlikums iesniegts Saeimā skatīšanā esošajos grozījumos Valsts sociālo pabalstu likumā.

18 komentāri