Komentāri

Sākot strādāt jaunajai valdībai, izmaiņas notikušas arī Saeimas sastāvā. Deputātes mandātu atjaunojusi demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma. Par deputātu  kļuvis arī uzņēmējs Valdis Kalnozols. Tomēr viņš, visticamāk, nevarēs strādāt pilnvērtīgi, jo ir iesaistīts tiesvedībā. 

Kamēr Laimdota Straujuma pildīja premjerministres pienākumus, viņa bija nolikusi deputātes mandātu. Šodien tas tika atjaunots, un turpmāk viņa strādās Saeimā.

Bijusī premjere pauž gandarījumu par atbrīvošanos no valdības vadītājas atbildības nastas.

Par deputātu kļuvis arī uzņēmējs Valdis Kalnozols no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). Mandāts viņam apstiprināts uz laiku, kamēr premjera pienākumus pilda Māris Kučinskis.

Taču Kalnozols ir iesaistīts tiesas procesā. Viņš ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu izdarīšanu. Tā kā deputāti bauda imunitāti, lai tiesvedību varētu turpināt, tiesa Saeimu lūgs deputātu izdot tiesāšanai.

Ja Saeima Kalnozolu izdos tiesāšanai, kamēr vien ilgs tiesvedība, viņam būs liegts piedalīties Saeimas sēdēs un komisiju darbā. Par iespējamiem šķēršļiem pilnvērtīgi pildīt deputāta pienākumus Kalnozols runā izvairīgi.

Tiesvedības dēļ liegts piedalīties Saeimas darbā ir Latvijas Reģionu apvienības deputātam Dainim Liepiņam. Ja tas pats sagaida Kalnozolu, Saeimā simts deputātu vietā pilnvērtīgi darbosies vairs 98.

Turklāt premjera partija būs zaudējusi viena deputāta balsi, un tas neapmierina Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītāju Augustu Brigmani.

Brigmanis gan vienlaikus norāda, ka neuzstās, lai Kalnozols noliek mandātu, ja tiks izdots tiesāšanai, jo viņš ir ieguvis vēlētāju uzticību, līdz ar to arī pašam Kalnozolam būšot brīvas tiesības lemt, kā rīkoties.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl