Deputāta kandidāts Rīgā apstrīd vēlēšanu rezultātus, jo tajos neatrod sievas solīto “plusiņu”

3 komentāri
Deputāta kandidāts Rīgā apstrīd vēlēšanu rezultātus, jo tajos neatrod sievas solīto “plusiņu”
Patrīcija Eglīte / LETA

Rīgas domes deputāta amata kandidāts Normunds Vīrs no “Eiroskeptiķu – Rīcības partijas” apstrīdējis vēlēšanu rezultātus, jo tajos nav atradis sievas solīto “plusiņu”.

Vīrs aicināja veikt vēlēšanu zīmju pārskaitīšanu Rīgas 153.vēlēšanu iecirknī, jo viņam esot informācija, ka plusu pretī viņa vārdam vēlēšanu zīmē ir ielicis gan viņš pats, gan viņa sieva, gan meita, taču vēlēšanu rezultāti liecina, ka deputāta kandidāts ir saņēmis tikai vienu plusu.

Deputāta kandidāts sūdzībā norādīja, ka vēlas pats personīgi pārbaudīt Rīgas 153.vēlēšanu iecirkņa vēlēšanu zīmes par viņa pārstāvēto politisko spēku, kā arī nederīgās vēlēšanu zīmes. “Vēlos, lai pārbaudē būtu klāt mana uzticības persona un šī pārbaude tiktu fiksēta videoformātā,” bija teikts iesniegumā.

Centrālās vēlēšanu komisija 9.jūnijā Vīra sūdzību noraidīja kā nepamatotu.

Skaties.lv jau vēstīja, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izskatīja iesniegumus par iespējamiem pārkāpumiem arī citās pašvaldībās. Taču tie visi tika atzīti par nepamatotiem. Tostarp tika noraidīts aicinājums atcelt vēlēšanu rezultātus vairākos desmitos Rīgas iecirkņu.

Savukārt daļai Ķekavas vēlētāju būs jādodas balsot atkārtoti. CVK izsludinājusi atkārtotu balsošanu vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Ķekavas kultūras namā.

Fotoreportāža: tā iedzīvotāji pirms nedēļas devās vēlēt savu pašvaldību