“Dažreiz pateikt “nē” ir ļoti grūti,” Burovs dod mājienus par Jermolovičas aizturēšanas iemesliem

2 komentāri
“Dažreiz pateikt “nē” ir ļoti grūti,” Burovs dod mājienus par Jermolovičas aizturēšanas iemesliem
DĀVIS ŪLANDS, F64

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) trešdien, 15. maijā, medijiem atklāja savu redzējumu, par ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) varētu būt aizturējuši Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekli Vitu Jermoloviču, “caur puķēm” liekot nojaust, ka runa varētu būt par kukuļa pieņemšanu.

Iepriekš jau vēstīts, ka KNAB trešdien no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā atbrīvojis pirmdien aizturēto RTAB valdes locekli Vitu Jermoloviču.

Tāpat aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka atbrīvota arī RTAB biroja vadītāja Inguna Priedīte.

Jermolovičas un Priedītes atbrīvošana nozīmē, ka KNAB nav lūdzis tiesai viņai piemērot bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu.

Patlaban nav zināms, kāds ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis partijas ”Gods kalpot Rīgai” valdes loceklei Jermolovičai un Priedītei tiks piemērots. KNAB aģentūrai LETA komentārus patlaban nesniedza.

KNAB nav savas īslaicīgās aizturēšanas vietas, tāpēc šim mērķim izmanto VP īslaicīgās aizturēšanas vietu Čiekurkalnā VP centrālās ēkas pēdējā stāvā jeb tā sauktajās ”Septītajās debesīs”.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Jermoloviča un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs (S). Tolstojam no 12. līdz 14. maijam bija paredzēts komandējums Krievijā, Kazaņā, taču šodien viņš darbā nav ieradies. RTAB nav zināms, kur Tolstojs atrodas. Patlaban nav zināms, vai KNAB izrādīs interesi par Tolstoju un bija ieplānojis arī viņa aizturēšanu. Aģentūrai LETA gan zināms, ka patlaban Tolstojs nav aizturēts.

Grīnvaldam KNAB sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki 13. maija rītā ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.