Komentāri

Portfeļi beidzot ir sadalīti, taču ne visas partijas ir apmierinātas ar rezultātu. Lai gan vārdos “Vienotības” koalīcijas partneri neapmierinātību nepauž, par patieso noskaņojumu liecina politiķu uzvedība. Visspilgtāk tas izpaudās vakar, kad tika panākta vienošanās par jaunās valdības sastāvu.

Ar saniknotu sejas izteiksmi, nedodot ceļu premjerministrei, sarunu telpu pameta Zaļo un zemnieku savienības viens no līderiem Raimonds Vējonis. Viņam uzreiz sekoja kolēģi – Guntis Blumbergs no partijas “Latvijai un Ventspilij” un ZZS priekšsēdētājs Uldis Augulis, kurš nespēja valdīt emocijas.

Lūgts komentēt vakardienas notikumus, Augulis ir izvairīgs.

Vairāki sarunu dalībnieki LNT ziņām neoficiāli atklājuši, ka strīds bijis par parlamentārajiem sekretāriem. Augulis esot paudis sašutumu, ka viņa vadītājā Labklājības ministrijā parlamentārā sekretāra amatu grib uzticēt Nacionālajai apvienībai, kurai ZZS zaudēja cīņā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu. Savukārt Augulis to noliedz.

Notiekošais liek uzdot jautājumu, vai jaunās valdības pamatos jau nav iecementēta nestabilitāte. Tomēr nekādas izmaiņas tās sastāvā patlaban netiek plānotas un ar potenciālo Ministru kabinetu šodien tika iepazīstināts Valsts prezidents. Viņam nav iebildumu pret ministra amata kandidātiem.

Savukārt pašas premjerministres izteikumi liek apšaubīt, vai viņa ir pilnīgi pārliecināta, cik sekmīgi nokomplektēts jaunās valdības sastāvs. Laimdota Straujuma šorīt LNT raidījumā 900″ norādīja, ka diviem no potenciālajiem ministriem nav pieredze valdības darbā. Runa ir par veselības, kā arī izglītības ministra amata kandidātiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl