Daugavpilī varu nāksies dalīt līdzšinējam Lāčplēsim un “Saskaņas” Elksniņam

Pievienot komentāru
Daugavpilī varu nāksies dalīt līdzšinējam Lāčplēsim un “Saskaņas” Elksniņam
Dekoratīvā puķu dobe "Daugavpils pilsētas ģerbonis". (Ivars Soikāns / LETA)

Daugavpils domē ir iekļuvušas tikai trīs partijas, bet valdošās koalīcijas izveidošanai būs nepieciešama vismaz divu no tām vienošanās.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Daugavpilī pašvaldību vēlēšanās ar minimālu pārsvaru tomēr uzvarējusi valdošā “Latgales partija”, kas ieguva par 113 balsīm vairāk nekā partija “Saskaņa”.

Rezultāti liecina, ka par “Latgales partiju”, kuras saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis, savas balsis Daugavpilī atdeva 28,57% iedzīvotāju, savukārt par “Saskaņu”, kuras saraksta līderis ir Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, nobalsoja 28,16% vēlētāju.

Savukārt par Riharda Eigima pārstāvēto “Mūsu partiju” vēlēšanās nobalsojuši 19,34% vēlētāju.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru. Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas.

Otrajā lielākajā Latvijas pilsētā no 58 483 balsstiesīgajiem nobalsoja 27 679 jeb 47,33% vēlētāju.

Savukārt vēlētāju aptaujas, ko veica nacionālā informācijas aģentūra LETA, Latvijas Televīzija un Rīgas Stradiņa universitāte, bet metodoloģisko atbalstu aptaujas veikšanā sniedza tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, dati liecināja, ka pie varas esošo “Latgales partiju” atbalstīja 29,88% vēlētāju, “Mūsu partiju” – 27,29%, “Saskaņu” – 23,76%, bet citas partijas nav pārvarējušas 5% barjeru.

2013.gada vēlēšanās domes vadītāja Jāņa Lāčplēša “Latgales partija” ieguva 22,79% vēlētāju atbalstu, kas partijai nodrošināja četrus mandātus domē. Savukārt nedaudz vairāk balsu – 23,02% – guva “Saskaņas centrs”, kas arī partijai nodrošināja četrus mandātus.

Lasi vēl